Dzięki firmie Perfect World gracze z Chin mogą grać na lepszych serwerach w CS:GO. Dość ciekawą rzeczą, która rzuca się w oczy jest tick 128 na matchmakingach!

Jeden z użytkowników Twittera na swoim profilu dodał dziś ciekawe screeny z chińskiej wersji gry Counter Strike: Global Offensive. Jak możemy zauważyć Chiny posiadają już tickrate 128 na matchmakingach. Gracze z inną wersją gry nie mają dostępu do lepszego ticku, niż ten standardowy 64, chyba, że wybiorą się na inną platformę do grania, niż mecz turniejowy, czyli np. Faceit, czy ESEA. Jest to trochę niesprawiedliwe, ponieważ wiemy jak dużą ilość fanów ma Counter Strike: Global Offensive w Europie, bądź Ameryce. Pokazują to ostatnie turnieje w NA, gdzie możemy zauważyć masę kibiców, którzy przychodzą obserwować rozgrywki w ich ulubioną grę.

 

 

Perfect World – firma, która posiada prawa do wyłączności zarządzania grą Counter Strike: Global Offensive w Chinach. Współpracują oni z Valve i są odpowiedzialni za azjatycką wersję gry. Jednym z tych aspektów, którym przeważają nad Valve, jest na pewno dodanie tickrate'u 128 do matchmakingów, o którym Europejczycy i Amerykanie marzą od dawna.

Część z Was na pewno nie do końca rozumie o co chodzi z tickrate'em. Jak wiecie Counter Strike: Global Offensive to bardzo dynamiczna gra. O wyniku może zadecydować ułamek sekundy, chwila nieuwagi, dlatego właśnie profesjonaliści potrzebują ticku 128. Od tego zależy jak szybko odświeża się gra na sekundę. Możecie zauważyć, że np. łatwiej będzie Wam trafić headshota na 128, niż 64, ponieważ gra będzie po prostu dokładniejsza i tam gdzie oddasz strzał, bądź rzucisz smoke'a, tam poleci. Mecze turniejowe w grze CS:GO zwykły gracz zagra na ticku 64, a na profesjonalnym turnieju, bądź jakim kolwiek turnieju offline powinniście już dostać serwer z tickrate'em 128. Ludzie podpatrzyli lepszy tick na większych lanach i od tamtej pory zaczęła się dyskusja o wprowadzeniu go na matchmakingi. Może kiedyś doczekamy się i u nas w Europie ticku 128 na serwerach do matchmakingów.

Warto wspomnieć o globalnej awarii Valve, która trwa od wczoraj. Graczom zniknęły rangi, oraz wygrane mecze, a ponadto nie działają żadne platformy do grania typu Faceit, ESEA. Co najgorsze firma, która stworzyła grę nie daję znaku życia i nie wiemy do kiedy potrwają problemy techniczne. Szykuję się jakiś fajny update, czy może zwykła awaria, która trwa, aż zbyt długo? Czas pokaże.