Trener Ninjas in Pyjamas zastąpi Jacoba „pyth” Mourujärvi, któremu nie udało się na czas otrzymać wizy na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na MLG Columbus.

Oficjalna informacja dotycząca braku możliwości gry Pytha pojawiła się na oficjalnej stronie Ninjas in Pyjamas. Jak poinformowali oni w swoim oświadczeniu, które można znaleźć tutaj, zawodnik nie dostał na czas pozwolenia na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, przez co nie będzie mógł wziąć udziału w MLG Columbus. Potwierdzono także, że zastąpi go obecny trener drużyny, Bjorn „THREAT” Pers.

Przez ostatnie tygodnie NiP próbowało porozumieć się w sprawie wizy szwedzkiego zawodnika, jednak wszelkie wnioski ambasady USA uniemożliwiły wylot na turniej. Organizacja starała się o zgłoszenie THREAT'a, aby ten zastąpił pyth'a do czasu, aż ten nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych, jednak Valve i MLG nie zgodziło się na taki zabieg. Wszystko wiąże się z regulaminem turnieju, który mówi, że lista zawodników zespołu nie może zostać zmieniona w trakcie zawodów. Oznacza to, że THREAT będzie podstawowym zawodnikiem NiP podczas MLG Columbus.

Oświadczenie NiP'u na portalu Twitter:

W takim składzie NiP zagra na MLG Columbus:

  • Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
  • Sweden Patrik „f0rest” Lindberg
  • Sweden Richard „Xizt” Landström
  • Sweden Adam „friberg” Friberg
  • Sweden Björn „THREAT” Pers (stand-in)