Björn „THREAT” Pers nie będzie już dalej związany z Ninjas in Pyjamas. To dla niego drugie rozstanie z legendarną organizacją.

Pierwszy raz Björn „THREAT” Pers znalazł się poza NiP w 2018 roku. Wówczas po dwóch latach trenowania dywizji CS:GO postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska. Przez następne miesiące trochę odpoczął od działania, a następnie… wrócił. Początkowo tylko jako asystent Faruka „pita” Pity, lecz z czasem przejął rolę głównego szkoleniowca. Nie pomogło to natomiast zespołowi zbudować solidnej formy. Dalej wyniki były niezadowalające.

Na koniec poprzedniego sezonu THREAT ustąpił zatem miejsca dla Daniela „djL” Narancica. Nie oznaczało to jednak, że opuścił klub. Był jego częścią, choć pracował na innych zasadach. Wspierał djLa i jego podopiecznych z boku.

Dziś okazało się, że dla Persa było to ciekawe doświadczenie, choć wraz ze startem kolejnego roku wolałby ponownie zostać coachem. Oczywiście w Ninjas in Pyjamas obecnie nie jest to możliwe, więc THREAT drugi raz w karierze pożegnał się z organizacją. Przed nim okres poszukiwania nowych wyzwań, ale wydaje się, że z doświadczeniem, które posiada, prędzej czy później coś dla siebie znajdzie.