Duncan „Thorin” Shields skrytykował duńskich kibiców na Royal Arenie w Kopenhadze. Zdaniem brytyjskiego dziennikarza i komentatora lokalni kibice pomagają Astralis oszukiwać.

Od kilku lat pojawia się temat organizacji Majora w Danii. Counter-Strike’a w kraju Europy Północnej cieszy się ogromną popularnością, w dużej mierze dzięki licznym sukcesom Astralis w ostatnich latach. Nic więc dziwnego, że duńscy kibice wspierają swoich rodaków na każdym kroku, a zwłaszcza gdy grają na rodzimej ziemi.

Inaczej całą sytuację rozpatruję brytyjski komentator Thorin, który znany jest z tego, że nigdy nie gryzie się w język. Zdaniem Brytyjczyka Major nigdy nie powinien zostać zorganizowany w Danii, ponieważ tamtejsi kibice pomagają Astralis cheatować. Chodzi oczywiście o głośny doping, który czasami zawodnicy słyszą pomimo słuchawek wygłuszających. Ostatnio ze stadionu w Kopenhadze mogliśmy usłyszeć liczne słowa, pomagające graczom legendarnej duńskiej organizacji ustalić pozycję rywala w clutchu i nie tylko.

Thorin zarzuca także duńskim kibicom stronniczość. Co prawda nie ma co się dziwić, jasne jest, że lokalni kibice będą wspierać właśnie swoich rodaków, z drugiej strony widać, że duńscy fani nie żyją na arenie, gdy na scenie gra inna drużyna niż Astralis.