Poznaliśmy uczestników wszystkich ESEA Season 33: Global Challenge, wśród których możemy znaleźć sześciu Polaków. Nasi rodacy będą walczyć o awans do ESL Pro League.

33. sezon ESEA MDL Premier Division zapowiadał się świetnie dla polskich kibiców. Na liście uczestników znalazło się aż pięć w pełni polskich zespołów – x-kom AGO, Illuminar Gaming, Actina PACT, Wisła All in! Games Kraków oraz ex-Virtus.pro. Przed startem rozgrywek zarówno Jastrzębie jak i iHG było stawiane w roli potencjalnych pretendentów, którzy mogą wywalczyć sobie awans do Global Challenge. Jednak wtedy mało kto się spodziewał zamieszania jakie nadejdzie na polską scenę.

Najpierw ex-Virtus.pro, które się rozpadło i całkowicie zrezygnowało z rozgrywek. Później niespodziewane zmiany kadrowe aż trzech zawodników w Illuminar Gaming, które do tej pory wciąż nie podniosło się z kolan. Roszady w składzie dotknęły również Białą Gwiazdę, która zdecydowała się dokończyć sezon ze zmiennikami, którzy łagodnie mówiąc, nie sprawdzili się. Actina PACT mimo świetnego startu ligi, zupełnie nie poradziło sobie z kolejnymi sezonami, z cudem utrzymując się w lidze. Nadzieje spełnili zawodnicy x-kom AGO, które niespodziewanie wystrzeliło na szczyt tabeli, zajmując ostatecznie trzecią pozycję.

Warto wspomnieć również tutaj do Sprout, w którym wylądował Paweł „dycha” Dycha. Niemiecka organizacja była jednym z najbardziej poszkodowanych po zmianie formatu ESL Pro League. Sprout wywalczyło sobie awans do Pro Ligi już w poprzednim sezonie, lecz tym razem znów musiało przebrnąć przez MDL-a. Całe szczęście udało im się częściowo powtórzyć sukces, wszak zajęli pierwsze miejsce w tabeli i otrzymują kolejną szansę.

Oto jak wygląda pełna lista uczestników ESEA Season 33: Global Challenge:

  • Germany Sprout
  • Poland x-kom AGO
  • Sweden Japaleno
  • Australia ORDER
  • United States Triumph
  • United States Bad News Bears
  • Brazil Team One
  • Thailand Lucid Dream

Spośród tych ośmiu zespołów, aż trzy wywalczą sobie awans do 12. sezonu ESL Pro League. Jednak na chwilę obecną nie wiadomo kiedy odbędą się rozgrywki Global Challenge oraz czy zachowany zostanie ten format rozgrywek. Potencjalne zmiany mogłyby zostać podyktowane przez wcześniejsze dostosowanie 11. sezonu ESL Pro League do sytuacji obecnie panującej na świecie, spowodowanej koronawirusem. Liga od ESL została podzielona na regiony, a wszystkie mecze odbywają się online. Tutaj rozwiązanie gry w internecie by się nie sprawdziło, wszak na liście uczestników są reprezentanci czterech kontynentów – Europy, Ameryki Północnej, Australii i Azji.