Francuska drużyna Team Vitality dostała zaproszenie na Charleroi Esports 2019. Ekipa Mathieu „ZywOo” Herbaut jest na razie jedną z dwóch zaproszonych zespołów na ten właśnie turniej.

Team Vitality niedawno przeprowadziło roszady w swoim składzie. Z zespołem został pożegnany Vincent „Happy” Schopenhauer, a za niego wkroczył Alex „ALEX” McMeekin, który kilka dni temu odszedł z LDLC. Skład prowadzony przez Nathana „NBK-” Schmitta od samego początku wejścia na scenę CS:GO pokazuje, że ma aspiracje do wejścia na sam szczyt. Drużyna szybko zaczęła pokazywać się we wszelakich kwalifikacjach oraz turniejach, gdzie osiągali bardzo dobre wyniki. Do największych sukcesów można zaliczyć zdecydowanie zajęcie pierwszego miejsca na DreamHacku Open Atlanta 2018, gdzie w finale zdemolowali Luminosity Gaming.

Charleroi Esports 2019 to zupełnie nowy turniej, który będzie miał miejsce w Belgii, w mieście Charleroi. Udział w turnieju weźmie osiem zespołów, które powalczą o pulę 100 tysięcy euro. Całe zawody odbędą się w datach 12-14 kwietnia, a pewnym udziału są na ten moment dwie francuskie ekipy:

  • France LDLC
  • France Team Vitality