W meczy eliminacyjnym grupy B Team Liquid pokonało Cloud9, dzięki czemu zagrają oni przeciwko fnatic. Niestety, drużyna shrouda żegna się z turniejem.

United States Cloud9 0:2 Team Liquid United States

1. Dust2 – Cloud9 16:19 Team Liquid

Spotkanie to od wygrania pistoletówki rozpoczął Team Liquid, zapewniając sobie przewagę ekonomiczną, którą zdołali wykorzystać. Następnie Cloud9 zaczęło odrabiać straty i wyrównali oni wynik (4:4). Po bardzo wyrównanych pojedynkach i świetnych akcjach ze strony obu drużyn, na półmetku prowadziła ekipa adreNa z wynikiem 8:7. Po zmianie stron dalej oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebowaliśmy dogrywki, w której lepsi okazali się reprezentanci Team Liquid, którzy mapę Dust 2 wygrali z wynikiem 19:16.

2. Cobblestone – Cloud9 10:16 Team Liquid

Po przerwie przenieśliśmy się na Cobblestone, które zdecydowanie lepiej zaczęło się dla zawodników Cloud9. n0thing i jego koledzy najpierw wygrali pistoletówkę, następnie wykorzystali przewagę pieniężną nad rywalami i wynik na tablicy wskazywał 3:0 na ich korzyść. Podczas, gdy reprezentanci Team Liquid mogli już zakupić pełne wyposażenie, wygrali następną batalię i wtedy rozpoczęli budowanie swojej przewagi. Na półmetku Hiko i jego koledzy prowadzili z wynikiem 10:5. Po zmianie stron graczom Cloud9 udało się wywalczyć pistoletówkę, lecz nie wykorzystali zdobytej przewagi i wtedy inicjatywę przejęli zawodnicy Team Liquid. Ostatecznie mapa Cobblestone również padła łupem adreNa i jego kolegów, którzy wygrali tą lokację z wynikiem 16:10.

Dzięki temu zwycięstwu Team Liquid zapewniło sobie udział w meczu decydującym, w którym zmierzą się z fnatic. Zwycięzca tego spotkania zagra w półfinale, przegrany pożegna się z turniejem, tak jak żegna się z nim teraz Cloud9.