Team Liquid ogłosił wczoraj rozstanie ze szkoleniowcem dywizji CS:GO. Jason „moses” O'Toole nie będzie dalej współpracował z drużyną prowadzoną przez Gabriela „FalleN” Toledo.

W sierpniu minionego roku doszło do zmiany na stanowisku trenera w Liquid. Klub szukając odświeżenia pożegnał się wówczas z Ericiem „adreN” Hoagiem i jednocześnie przedstawił jego zastępcę. Został nim Jason „moses” O'Toole, który wcześniej zajmował się komentowaniem spotkań na najwyższym poziomie.

Nie oszukujmy się – dla Jasona to była oferta nie do odrzucenia. Przyszedł do niego amerykański gigant z wyciągniętą ręką, więc zrozumiałe, że chciał się tej pracy podjąć. Niestety efekty wspólnych działań nie były najlepsze. Team Liquid dalej osiągał średnie wyniki, a jego największym sukcesem od dołączenia mosesa był srebrny medal zdobyty podczas IEM Global Challenge 2020. Teraz śmiało możemy stwierdzić, że był to po prostu przebłysk.

Oczywiście – na ten moment Liquid dalej jest w TOP 10 światowego rankingu HLTV zajmując w nim 9. pozycję, natomiast celuje zapewne w o wiele wyższe miejsce. Wydaje się więc, że to stąd decyzja o zakończeniu współpracy z O'Toole.

Oficjalnie nie wiadomo, kto wypełni lukę po mosesie, ale w sieci pojawiły się już doniesienia w tym temacie. HLTV twierdzi, że pod banderę Liquid wróci adreN, który tak jak wspominaliśmy w przeszłości ustąpił slota w drużynie Jasonowi. Byłby to powrót szkoleniowca, z którym zespół miał najlepsze rezultaty.

Skład Team Liquid wygląda teraz tak:

  • Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
  • Canada Keith „NAF” Markovic
  • United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
  • United States Michael „Grim” Wince
  • United States Jacky „Stewie2K” Yip