Najlepszy polski komentator, wraz ze swoją świetną drużyną pokonał dziś kolejną przeszkodę na turnieju ROG Community Challenge. „Dziki” pokonały Team Skyyart'a w dość łatwym stylu i są w wielkim finale turnieju ROG Community Challenge.

Proces wyboru map:

• Poland Drużyna IzakOOO odrzuca Dust2.
  • France Drużyna Skyyart'a odrzuca Train.
  • Poland Drużyna IzakOOO wybiera Cache.
  • France Drużyna Skyyart'a wybiera Cobblestone
  • Poland Drużyna IzakOOO odrzuca Nuke.
  • France Drużyna Skyyart'a odrzuca Mirage.
  • Mapa decydująca Overpass.

Zaczęliśmy od najlepszej możliwej mapy dla Polaków, czyli Cache. Nasi rodacy bardzo dynamicznie weszli w spotkanie. Szybko zajęli bombsite A i praktycznie bez strat przetrwali rundę pistoletową – mamy 1:0. Kiedy przyszło walczyć na full-buy'u nie było już tak łatwo. Chaka w dość łatwy sposób powstrzymał wejście drużyny Izaka i na tablicy wyników widniało 3:1. Następna runda to już masa emocji i ostateczne zwycięstwo Polaków w sytuacji 3vs3. NEEX podjeżdżając CT zrobił bardzo dużą robotę zabijając dwóch, przez co ostatni z enemy nie miał szans na odbicie bombsite'u B – 4:1 i przed nami eco u rywali. Podczas kolejnej rundy na fullu u obu ekip obejrzeliśmy dominację Piotra 'izaka' Skowyrskiego i spółki na środku mapy i znów zniszczeni Francuzi muszą rozegrać rundę bez zakupu broni – 6:1. Niestety z pozoru łatwa runda źle skończyła się dla Polaków i SLyCe daję 2 punkt dla swojej formacji – 6:2. Zaczęły być problemy z atakami pod A? W takim razie nasi postanowili wejść jak do Siebie na bombsite B i tym samym udało się wygrać 7 rundę. Mamy dość dobrą przewagę pięciu oczek – 7:2. Duet STOMP NEEX dzisiejszego dnia ogląda się bardzo miło, kolejna runda na B i kolejna wygrana mimo, że zostali w sytuacji 2vs3. Nasi chyba polubili ten site, bo w 12 rundzie znów się na niego wybrali i tak się złożyło, że akurat był on nie kryty, przez co była to dość łatwa potyczka dla naszych – 10:2LUULI chyba przed lanem wziął jakąś lekcję u Snaxa, bo jego aim jest niesamowity! Kolejne dwa ważne fragi od niego w sytuacji 4vs4. Kończy nam się pierwsza, dość łatwa połowa dla drużyny Izaka wynikiem 12:3. Szybka zmiana stron i rozpoczynamy pistoletówkę. Niestety pierwsza pistolka nie została zaliczona mimo pięknej gry naszych, ponieważ jeden z enemy miał lekkie problemy. Po przerwie znów Team Skyyart prezentował bardzo powolny styl gry, a 13 punkt dał swojej drużynie lider, czyli Piotr 'izak' Skowyrski, który na „dzika” wjechał samemu na bombsite przez smoke i zabił zawodnika plantującego bombe – 13:3. Z LUULIM nie ma zabawy! To właśnie on kończy pierwszą mapę zdobywając 3 fragi dla polskiej formacji. Dziś jest ewidentnie w formie.

• Cache France Team Skyyart 3:16 Team IzakOOO Poland

Kolejna mapa to Cobblestone i na niej jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać Teamu Izaka. Rozpoczynamy pierwszą połowę w której Polacy będą bronić bombsite'ów, a Francuzi będą je atakować. Już w pistoletówce „bagietki” pokazały dość fajne wejście dropem i bardzo szybko rozprawili się z naszymi rodakami – mamy 1:0 dla Francuzów. Następnie dwie standardowe szybkie rundy eco i następnie zaczynamy rozgrywkę full vs full – 3:0. Żarty po zakupach broni się skończyły i polska formacja zaczęła powoli wracać z wynikiem – 2:3. Ewidentnie Cobblestone to jedna z ulubionych map SLyCe'a. Ten gracz wygląda na razie najmocniej z francuskiej ekipy, a nasi rywale uciekają z wynikiem – 2:5. Co prawda kolejna runda była jednostronna, ale na sam koniec Leh pokazał co to znaczy 'juan deagl' i zdobył dwa piękne headshoty z pistoletu. Mieliśmy lekką przerwę w grze, bodajże problem wystąpił u LUULI'ego, ale miejmy nadzieję, że nasi obgadali sobie lekko temat i wrócą trochę silniejsi na tą końcówkę pierwszej połowy. Po 11 rundach nareszcie przełamanie i mamy 3 punkt dla Polaków. „Dziki” potrzebowały trzech snajperek, aby powstrzymać atak Francuzów. SLyCe znowu był naprawdę blisko pokonania Izaka i spółki w akcji indywidualnej 1vs3. Na całe szczęście doświadczenie Leha zwyciężyło w tej sytuacji i mamy już 4:8. Przychodzi 13 runda i razem z nią clutch naszego kapitana z Polski! Piotr 'izak' Skowyrski w pięknym stylu wygrywa 1vs2 przez co wynik staję się już naprawdę bliski – 5:8. Leszek na sam koniec pierwszej połowy spalił ostatniego rywala i mamy piąta rundę wygraną z rzędu. Piękny powrót na sam koniec i pierwszą część spotkania kończymy wynikiem 7:8. Z pewnością naszym przyda się wygrana pistoletówka, więc popatrzmy co przygotowali po stronie terrorystów. Szybkie wejście dropem oraz długą na bombsite B niestety bardzo łatwo powstrzymane przez Francuzów – 7:9. W 19 rundzie nareszcie obie ekipy zakupiły pełny ekwipunek. Polacy zajęli bombsite B i nie dali go odbić korzystając z granatów zapalających – 8:11. Team IzakOOO ewidentnie od wzięcia tej pauzy gra lepiej. W końcu jest pomysł na gre i dzięki temu są też efekty w postaci wyniku, który jest już naprawdę bliski – 10:11. Runda eco u Francuzów, także za chwilę powinniśmy oglądać remis. Co za sneaky beaky w wykonaniu STOMP'a! Wygrywa clutcha 1vs2 w niesamowitym stylu. Zabawił się z rywalem w smoke'u, a ten nie wiedział co się dzieję. Kolejna runda dla Polaków i po długiej przeprawie nasi wychodzą na prowadzenie 12:11LUULI wziął udział w następnym clutchu. Co za piękne wykonanie akcji 1vs3! Jego dzisiejszy aim jest niemożliwy. Dzięki tej rundzie Polacy są już bardzo blisko wielkiego finału. Koniec! To właśnie Team IzakOOO zagra jutro najważniejszy mecz turnieju – WIELKI FINAŁ.

• Cobblestone France Team Skyyart 12:16 Team IzakOOO Poland