Organizacja znana w Polsce głównie z działalności League of Legends poszerza swoją działalność o nową dywizję, formując skład CS:GO.

W składzie, który od dziś będzie reprezentował banderę Team Ascent zobaczymy piątkę młodych, lecz szybko rozwijających się zawodników. Niektórzy z nich zdążyli pokazać się na polskiej scenie i udowodnić swoją wartość. W ostatnim czasie najwięcej można było usłyszeć o talencie Szymona „JaKu” Maciąga, bez którego drużyna znana jako Adwokacik nie odniosłaby tylu sukcesów.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną grą na polskiej i europejskiej scenie esportowej jest CS:GO. Od początku istnienia Teamu Ascent pozyskanie graczy tego tytuły było dla nas jednym z priorytetów. Nie beż powodu zdecydowaliśmy się postawić na grupę młodych, ale bardzo perspektywicznych graczy. Wierzymy, że właśnie te chłopaki już niedługo będą na językach krajowej sceny esportowej. Chcemy, by wraz z nimi rozwijała się nasza marka.

powiedział Ernest Ziółkowski,
współwłaściciel i główny menadżer Teamu Ascent

Debiutem Team Ascent będzie występ w otwartych kwalifikacjach do Games Clash Masters, które wystartują 23.07 o godzinie 17:00. Walczyć będą o awans do zamkniętego turnieju eliminacyjnego, w którym wywalczyć będą mogli awans na główne wydarzenie z pulą $90,000.

Skład Team Ascent przedstawia się następująco:

  • Poland Gabriel „gab” Jaroszuk
  • Poland Tomasz „exhie” Tuszko
  • Poland Szymon „JaKu” Maciąg
  • Poland Patryk „Ortel” Ortel
  • Poland Michał „Czapel” Czapla