HONORIS odnosi ważne zwycięstwo w CCT Central Europe Series 2. Polski zespół pokonał Apeks i jest o krok od awansu do fazy play-off turnieju.

Poland HONORIS 2:0 Apeks European Union

HONORIS nie zaliczyło specjalnie dobrego wejścia w nowy sezon. Polski zespół po zmianach nie zdołał w końcu, awansować do ESL Mistrzostw Polski, odpadając w zamkniętych eliminacjach. Na europejskiej arenie TaZ i spółka radzą sobie jednak całkiem przyzwoicie, co potwierdzili dzisiejszym pojedynkiem z faworyzowanym Apeks.

Mecz z Apeks miał być dla HONORIS trzecim w CCT Central Europe Series 2. Wcześniej zespół Sobola zdołał pokonać Bułgarów z ex-SKADE, jednak następnie uległ po zaciętym pojedynku BLUEJAYS. Oznaczało to więc, że starcie z formacją shoxa będzie dla Polaków niesamowicie istotne, bowiem to właśnie ono zadecyduje o tym, czy podopieczni vinSa pozostałą cześć pierwszej rundy turnieju będą kontynuować z nożem na gardle, czy też w zdecydowanie lepszych humorach.

Pojedynek Apeks z HONORIS nie rozczarował z całą pewnością nikogo, kto poświęcił swój czas, aby zobaczyć to spotkanie. Choć mecz ten zakończył się już na dwóch mapach, to obejrzeliśmy w nim dwie niesamowicie energiczne dogrywki, które zamykały się wynikami 22 do 20 oraz 25 do 23. Ku ucieszy polskich fanów górą z tego starcia wyszli biało-czerwoni, którzy w tym momencie są tym samym już tylko jedno zwycięstwo od awansu do fazy play-off.