Organizacja Tarczyński Protein Team poinformowała o rozwiązaniu kontraktów z całą dywizją Counter-Strike'a. Niedługo ogłoszony zostanie nowy trener.

Niczym grom z jasnego nieba pojawiło się oświadczenie organizacji Tarczyński Protein Team o zakończeniu współpracy z dotychczasową drużyną CS:GO. Kontrakty piątki zawodników oraz trenera zostały rozwiązane. Decyzja podyktowana jest ostatnimi wynikami sportowymi, które w znaczący sposób odbiegają od tych, które były stawiane przed drużyną i trenerem. – możemy przeczytać w oświadczeniu TPT.

TPT powstało na początku bieżącego roku, tworząc skład CS:GO wokół Piotra „nawrota” Nawrockiego oraz trenera Jakuba „Inwood” Salwy. Doświadczony prowadzący oraz szkoleniowiec mieli przekazać wiedzę dotyczącą Counter-Strike'a młodym strzelcom – to był przepis na sukces Tarczyński Protein Team. Jednak jak się okazuje pół roku później, plan nie wypalił. TPT wprawdzie zakwalifikowało się do tegorocznych ESL Mistrzostw Polski, lecz na koniec sezonu zasadniczego zajęło ostatnie miejsce w tabeli. Lepiej im poszło w PGE Dywizji Profesjonalnej w Polskiej Lidze Esportowej, gdzie zajęli drugie miejsce. Zespół kilkukrotnie występował w międzynarodowych rozgrywkach, lecz nigdzie nie zabłysnął.

Po dokonaniu analizy obecnej sytuacji i rozmowie z zawodnikami zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zasadniczych korekt – mówi Piotr Chojnowski General Director Cyberwolves. Biorąc pod uwagę nasze ambicje marketingowe i wyzwania sportowe doszliśmy do wniosku, że zmiany są konieczne ponieważ głęboko wierzymy, że dadzą nowy impuls i pozwolą uzyskiwać lepsze rezultaty niż te uzyskiwane do tej pory.

Organizacja już prowadzi rozmowy z nowymi zawodnikami, którzy mają być ogłoszeni niebawem. Jako pierwszy ujawniony zostanie trener powstającego zespołu, który jak czytamy – Doskonale zna nowych zawodników, których zaprosiliśmy do składu. Jesteśmy przekonani, że świeże spojrzenie i pozytywne nastawienie chłopaków przyniesie rezultaty jakich oczekujemy zarówno my jak i nasi partnerzy biznesowi. Pozostało więc czekać na ogłoszenia.