Każdy kolejny dzień będzie niósł ze sobą nowe nadzieje. Wisła Kraków wygrywa kwalifikacje ostatniej szansy i wciąż może zagrać na turnieju RMR w Bukareszcie.

Dwie polskie drużyny stanęły do walki w PGL Major Runner UP EU. Niestety Illuminar ostatnią nadzieję, jeżeli chodzi o awans na turniej RMR straciło bardzo szybko, bo już w pierwszej rundzie, przegrywając z FATE. Na szczęście pragnienia polskich kibiców zaspokoiła Wisła Kraków, która wygrywając dziś z FTW Esports sprawiła, że przez następne dni będziemy mogli żyć wiarą, iż w Bukareszcie zobaczymy dwie nasze rodzime formacje.

Zwycięstwo Wisły Kraków w kwalifikacjach potocznie nazywanych ostatniej szansy, wcale nie oznacza, że ekipa jedqru pojawi się w Bukareszcie. Aby mistrzowie Polski polecieli do stolicy Rumunii, musi zostać spełniony jeden kluczowy warunek, a mianowicie któraś z drużyn z RMR musi nie być w stanie przybyć do studia PGL. W takiej sytuacji w miejsce takiego zespołu wskakuje Biała Gwiazda.

Chociaż PGL na obecną chwilę nie zakazuje uczestnictwa w Majorze rosyjskim zespołom, to te wciąż muszą mieć z tyłu głowy ewentualne problemy wizowe. Na ten moment obywatele Rosji mają ogromne trudności z opuszczeniem swojego kraju, co pozwala nam wierzyć, że Wiślacy powalczą jednak o wyjazd na Mistrzostwa Świata.

Poland Wisła Kraków 22:18 FTW Esports Portugal