Nie tak wyobrażaliśmy sobie zwieńczenie rywalizacji w Funspark ULTI EU Regional S3. W finałowym pojedynku x-kom AGO uznało wyższość duńskiego Lyngby Vikings, co oznacza, że nasi rodacy muszą zadowolić się drugim miejscem na podium.

  • Poland x-kom AGO 0:2 Denmark Lyngby Vikings

Wielki Finał wspomnianego wyżej turnieju rozpoczął się na Anciencie. Niby była to mapa wybrana przez Polaków, natomiast w połowie numer jeden gra w ataku totalnie im nie wychodziła. Świadczy o tym rezultat – 3:12, z którego co ciekawe Jastrzębie spróbowały jeszcze wrócić. Dzielnie walczyły w obronie, dzięki czemu krok po kroku przybliżały się do duńskiej paczki. Ostatecznie jednak Lyngby Vikings dopięło swego i triumfowało nad Karolem „rallen” Rodowiczem i spółką – 16:13.

AGO musiało zatem odpowiedzieć na Vertigo, żeby doprowadzić do decydującego Nuke'a. Problem w tym, że znowu miało pod górkę. Na przełomie 15. rund zgarnęło tylko 5 punktów w defensywie. Potrzebna była więc silna ofensywa. Byliśmy jej świadkami, ale koniec końców drużyna Thomasa „birdfromsky” Due Frederiksena wyszarpała wygraną wynikiem 16:14.

Lyngby Vikings po zwycięstwie w najważniejszej serii BO3 całego wydarzenia Funspark ULTI EU Regional S3 przypisało na swoje konto $15 000x-kom AGO także otrzymało zastrzyk finansowy za zajęcie drugiego miejsca – $6 500, choć dla chłopaków to pewnie małe pocieszenie. Bez dwóch zdań mieli apetyt na najwyższy stopień podium.