Dziś w nocy na oficjalnym blogu Counter-Strike: Global Offensive pojawiły się tajemnicze publikacje. Co może testować Valve?

Zbliża się dziesiąta rocznica premiery CS:GO. 21 sierpnia 2022 roku minie dekada od oficjalnego wypuszczenia ostatniej edycji Counter-Strike, a społeczność coraz mocniej wyczekuje dużych aktualizacji. Valve już kilka miesięcy temu potwierdziło, że przygotowuje się do tego momentu, ponieważ w marcu ogłosili konkurs na naklejki związane z urodzinami produkcji.

Na oficjalnym blogu CS:GO pojawił się dziś wpis o treści „Test. To jest tylko test. Nic więcej. Obiecujemy.„, a po kilkunastu minutach… strona zniknęła. Jednak zgodnie ze starą zasadą „w internecie nic nie ginie”, społeczność uwieczniła enigmatyczną wiadomość i zwróciła się bezpośrednio do Valve na twitterze. O dziwo firma odpisała, ale odpowiedź raczej nie jest satysfakcjonująca, wszak ma taką samą treść jak wpis na blogu.

Nawet tak krótki przekaz uruchomił wyobraźnię graczy CS:GO. Już od pewnego czasu mówi się o możliwym rebrandingu gry, a nowa nazwa miałaby brzmieć po prostu „Counter-Strike”. Aby zwiększyć potencjał marketingowy, z gry zniknęliby „terroryści”, a ich nazwa zastąpiona byłaby czymś neutralnym jak „strona atakująca”. Przesłanki o tym znajdują się też w oficjalnej historii shootera, w którym skrót CT wcale nie jest rozwijany jako „Counter-Terrorists” a „Coalition Taskforce”. Ponadto pojawiły się te same aspekty co przez lata, czyli tick 128, Source 2 czy ulepszony system VAC.