Epitacio „TACO” de Melo ujawnia sekret profesjonalnych graczy. Jak twierdzi niektórzy używają kontrowersyjnej metody widzenia w granatach dymnych.

Nie od dziś wiadomo, że na źle skonfigurowanych serwerach gracze są w stanie wypatrzyć swoich przeciwników na radarze, mimo że przed nimi znajduje się rozpylony granat dymny. Jednak nawet gdy wszystkie ustawienia są w porządku, rywala o wiele wcześniej zobaczymy na radarze niż gasnącym smoke'u. Jak twierdzi jeden z zawodników MIBR niektórzy z profesjonalnych zawodników wykorzystują tą ułomność gry, dość mocno naciągając zasady.

Brazylijczyka poparli inni gracze oraz osoby bezpośrednio związane z profesjonalną sceną. Według nich istnieje bind, dzięki któremu maksymalnie możemy przybliżyć widoczność na radarze, dzięki czemu łatwiej jest nam namierzyć rywala i wyeliminować go nim on spostrzeże nas.

Oczywiście wzburzyło to potężną dyskusję, ponieważ niektórzy gracze z topowych zespołów na świecie nie mieli o tym pojęcia. Jak twierdzi Nathan „NBK-” Schmitt z Team Vitality nigdy się z tym wcześniej nie spotkał, a po wstępnym teście – daje to ogromną przewagę. Epitacio „TACO” de Melo miał dość nierównej walki w granatach dymnych i również zdecydował się wpisać tę komendę do swoich ustawień. Nadmienia jednak, że wolałby aby została wykluczona aby wszyscy mieli równe szanse podczas tak ważnego turnieju jakim jest Major.