Wygląda na to, że G2 Esports po przerwie wakacyjnej będzie chciało wrócić do rywalizacji z nowym dowodzącym. Aleksi „Aleksib” Virolainen, który dotychczasowo pełnił tę rolę otrzymał od klubu pozwolenie na poszukiwanie dla siebie innej drużyny.

Czasem tak w życiu bywa, że wchodzisz w pewien projekt z dużą dawką motywacji, wysokimi oczekiwaniami, a następnie okazuje się, że ten plan nie wypalił. Coś nie zagrało. Nie poszło po Twojej myśli. Tego typu sytuacja spotkała Aleksiego „Aleksib” Virolainena, który na początku roku postanowił rozstać się z OG na rzecz współpracy z G2 Esports.

Z perspektywy samego zawodnika ruch nie dziwił, gdyż Fin zwyczajnie potrzebował kolejnego wyzwania w karierze po długim okresie spędzonym w jednych barwach. Działanie organizacji też wydawało się logicznie, bowiem z poprzednim kapitanem zaliczała niezłe występy, natomiast zawsze brakowało w nich kropki nad „i”. Tę kropkę miał zapewnić Aleksi, jego wizja gry oraz młody snajper Ilya „m0NESY” Osipov, który również wtedy dołączył do zespołu.

Pierwsze dwa wydarzenia w wykonaniu odświeżonego G2 napawały optymizmem. Formacja prowadzona przez Virolainena awansowała na finały BLAST Premier Spring 2022 i zdobyła srebrny medal podczas IEM Katowice 2022. Dopiero w marcu coś złego zaczęło się dziać z podopiecznymi Rémy'ego „XTQZZZ” Quoniama, którzy wówczas zajęli 17-20. miejsce w ESL Pro League S15. Na dodatek zawiedli na Majorze, a przecież to była dywizja zbudowana pod wygrywanie wielkich turniejów.

Fakty są takie, że po połowie roku G2 Esports mając na papierze niesamowicie zdolnych graczy, dalej nie posiada żadnego trofeum. To inny gigant, a mianowicie FaZe cieszy się ze zgarnięcia większości prestiżowych pucharów. Jakieś decyzje wewnątrz klubu musiały zatem zapaść i jak możemy przeczytać we wpisie Aleksiegob – zapadły. G2 pozwoliło IGL-owi z Finlandii sprawdzić opcje na przenosiny do innej marki. Zapowiada się więc zmiana w drużynie na tej pozycji. Pytanie tylko po kogo tym razem sięgnie firma Carlosa „ocelote” Rodrígueza. Patrząc na to, że raczej trudno jej będzie znaleźć kogoś solidnego i jednocześnie wolnego, możliwe, że czeka nas kolejny transfer z ich strony.

Skład G2 bez Aleksiego prezentuje się następująco:

  • Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
  • Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
  • France Audric „JACKZ” Jug
  • Russian Federation Ilya „m0NESY” Osipov
  • France Rémy „XTQZZZ” Quoniam – trener