Słaby występ OG podczas IEM Katowice 2022 oraz brak awansu na Majora i… zmiany? Na to wskazują najnowsze doniesienia portalu 1pv.fr, który twierdzi, że niebawem formację opuści dwóch zawodników.

2022 rok na CS-owej scenie rozpoczął się od dość głośnej wymiany prowadzących w dwóch międzynarodowych ekipach. Aleksi „Aleksib” Virolainen postanowił opuścić swój dotychczasowy zespół i wyruszyć w poszukiwaniu trofeów w innych barwach, a konkretniej G2 Esports. Do OG natomiast, które dość długo było domem dla Aleksiego trafił związany wcześniej z G2 Nemanja „nexa” Isaković. Sprawdzianem numer jeden w szeregach jednych i drugich były grupowe zawody z serii BLAST Premier Spring 2022, w których obie drużyny spełniły założony cel – dostały się na LAN-owe finały. W nieco lepszym stylu dokonała tego paczka nexy, gdyż ona akurat zwyciężyła trzy potyczki z rzędu i nie musiała rywalizować w play-inach.

Następnie jednak OG zaliczyło bardzo słaby występ w ramach IEM Katowice. Wówczas zajęło 13-16. pozycję, z której nie mogło być zadowolone. Mogło się natomiast wydawać, że to wypadek przy pracy, ale jak się teraz okazało – nic z tych rzeczy. Podopieczni Caspera „ruggah” Due nie byli bowiem w stanie dostać się na PGL Majora Antwerp EU RMR, który zakończyło z bilansem 2-3.

Dziś do sieci trafiły doniesienia portalu 1pv.fr, z których wynika, że w obozie OG po tych źle rozegranych turniejach podjęto pewne decyzje. Mianowicie z formacji mają wkrótce być odsunięci Valdemar „valde” Vangså i Nikolaj „niko” Kristensen. Pierwszy z nich, to gracz, który budował od podstaw historię klubu na arenie CS:GO – dołączył do niego w 2019 roku razem z m.in. Mateuszem „mantuu” Wilczewskim. Rozstanie z nim byłoby zatem dość gorącą informacją, choć oczywiście na ten moment dalej oficjalnie go nie potwierdzono. Nikolaj pojawił się na pokładzie na starcie minionego sezonu, więc również zdążył przystąpić już do wielu rozgrywek pod banderą duńskiej organizacji.

Warto podkreślić, że w FPS-ie od Valve po najważniejszych zmaganiach, które obecnie trwają zawsze dochodzi do mniejszych lub większych roszad w składach. Wygląda na to, że jeśli OG faktycznie pożegna się z valde niko, będzie chciało zakontraktować kogoś, kto akurat stanie się wolny lub trafi na ławkę w którejś z ekip. Dla tego duetu to też będzie idealny moment, aby poszukać sobie nowego miejsca na scenie.