Reprezentanci fnatic pokonali amerykańską drużynę Liquid, zapewniając sobie awans do finału turnieju IEM Katowice 2018, w którym zmierzą się ze składem FaZe Clan.

Sweden fnatic

2

Faza pucharowa
IEM XII Katowice
Półfinał

Inferno
(6:9; 10:4)

Mirage
(10:5; 6:2)

United States Liquid odrzuca Cache
Sweden fnatic odrzuca Nuke
United States Liquid wybiera Inferno
Sweden fnatic wybiera Mirage
United States Liquid odrzuca Train
Sweden fnatic odrzuca Overpass
Pozostaje Cobblestone

United States Team Liquid

0

Inferno

Reprezentanci Team Liquid swoje półfinałowe spotkanie na wybranej przez siebie mapie rozpoczęli po stronie broniącej. Szwedzcy zawodnicy na początku mieli problem z przedarciem się przez amerykańską defensywę, czego dowodem był bardzo niekorzystny dla Szwedów wynik. Przez ten czas terroryści nie mogli zmieścić się w czasie, często wchodzili na obszar bombowy w ostatnich sekundach, przez co ciężko było im się odnaleźć w sytuacji, gdy coś nie poszło po ich myśli. Gdy w końcu zmienili strategię, udało im się odrobić straty, tracąc na półmetku tylko trzy punkty do Amerykanów.

Po zmianie stron fnatic wzięło sprawy w swoje ręce, doprowadzając do wyrównania mimo przegranej rundy pistoletowej. Wtedy ponownie do głosu doszli zawodnicy Liquid, którzy znacząco przybliżyli się do wygranej, zdobywając trzynasty punkt na swoje konto, jednak po tym spotkanie nabrało nowego tempa. Z pełną determinacją szwedzcy zawodnicy dążyli do zwycięstwa, aż w końcu udało im się wygrać pierwszą mapę.

Mirage

Na drugiej mapie reprezentanci fnatic podeszli do gry z całkowicie innym podejściem, od początku narzucili rywalom swoje warunki gry i pewnie brnęli przed siebie. Runda za rundą, aż w końcu przewaga Szwedów nad Amerykanami wynosiła sześć rund. Wtedy zawodnicy Team Liquid zdołali nieco się przebudzić i minimalnie zniwelowali straty na półmetku. Po zmianie stron amerykańscy zawodnicy rozpoczęli od wygranej rundy pistoletowej, jednak w następnej rundzie totalnie nie spodziewali się tego, że przeciwnik dysponując jedynie w pistolety będzie tak bardzo skuteczny. Ta runda pobudziła nie tylko katowicki Spodek, lecz również samych Szwedów, którzy ze szczególną determinacją dążyli do zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięskim wynikiem dla fnatic, które już jutro zmierzy się w finale z FaZe Clan w spotkaniu o formacie best-of-five.

Wszystkie informacje na temat turnieju w katowickim Spodku możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.