Dziś w południe pojawiło się oficjalne ogłoszenie dotyczące nawiązania współpracy między 9INE a polskim składem. Szwedzka organizacja przyjęła pod swoją banderę zespół Grzegorza „szpero” Dziamałka.

Lipiec był dla Grzegorza „szpero” Dziamałka oraz Krzysztofa „Goofy” Górskiego miesiącem rozstania z dotychczasowym klubem. Duet pożegnał się z Wisłą All iN! Games Kraków, która jednocześnie ogłosiła zakończenie działalności na esportowej scenie. Wspomniana dwójka nie zamierzała jednak przestać razem grać. Dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się, że szpero Goofy znaleźli wspólnie nową organizację, w której będą walczyć o jak najlepsze wyniki. Mowa o szwedzkiej marce 9INE!

Drużyna rzecz jasna musi się składać z pięciu zawodników. Poza Dziamałkiem i Górskim na pokładzie pojawili się – Wiktor „mynio” Kruk, Kamil „KEi” Pietkun, Kacper „Kylar” Walukiewicz. Do tego ekipa będzie mogła liczyć na wsparcie trenera, którym został Piotr „nawrot” Nawrocki pełniący wcześniej tę funkcję w Illuminar Gaming.

Warto podkreślić, że prowadzącym i snajperem w jednym będzie szpero. Dla Grzegorza w pewnym stopniu to będzie powrót do starej roli, gdyż oczywiście IGL-em był w Wiśle ciągle, ale jako główny AWP-er nie występował od 2020 roku. Wówczas grę z tym karabinem przejął od niego Olek „hades” Miskiewicz, a Dziamałek do końca przygody z krakowskim klubem był dowodzącym riflerem.

Dywizja CS:GO w 9INE prezentuje się tak:

  • Poland Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Poland Krzysztof „Goofy” Górski
  • Poland Kacper „Kylar” Walukiewicz
  • Poland Wiktor „mynio” Kruk
  • Poland Kamil „KEi” Pietkun
  • Poland Piotr „nawrot” Nawrocki – trener