Akademia mousesports zmierzy się dziś z adeptami Ninjas in Pyjamas. Szejn i siuhy mają szansę zdobyć drugie zwycięstwo w WePlay Academy League Season 1.

Po pierwszych zaskoczeniach, młode Myszki spowolniły tempo. Udana inauguracja pierwszego sezonu WePlay Academy League niestety nie przekuła się na kolejne zwycięstwa, a mouz NXT przegrało ostatnie dwa pojedynki na akademię FURII i BIG. Trzeba jednak oddać ekipie siuhego i szejna to, że obie porażki nastąpiły po naprawdę bliskich starciach.

Dziś młodziki z mousesports zmierzą się z Young Ninjas. Szwedzka ekipa ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, które uzyskała po pokonaniu VP.Prodigy oraz Astralis Talent. Mimo wszystko Nindże nie są faworytem tego meczu, a to przez niedawne starcie BO3 w Pinnacle Cup II, wygrane przez mouz NXT na dwóch mapach. Wiele więc wskazuje na to, że drużyna Polaków dopisze do swojego konta kolejny punkt.

Przypomnijmy, że w WePlay Academy League Season 1 do wygrania jest aż $100.000. Pierwszym etapem rozgrywek jest faza gry „każdy z każdym”. Trzy najlepsze zespoły awansują bezpośrednio do fazy pucharowej, zaś jedna najsłabsza zostanie wyeliminowana z rozgrywek. Pozostała czwórka zmierzy się o ostatni slot w finałach, które odbędą się na LAN-ie w WePlay! Esports Arena w Kijowie w dniach 27-29 sierpnia.

Dzisiejszy mecz pomiędzy moux NXT a Young Ninjas rozpocznie się o godzinie 19:00.