Nie będzie powtórki z zeszłego sezonu. NAVI Junior niespodziewanie pokonało Young Ninjas i zagra w  wielkim finale WePlay! Academy League.

Pierwsza mapa nie poszła po myśli m0NESY’EGO i spółki. Ta uległa 10 do 16 Young Ninjas i mogło nam się wydawać, że będziemy świadkami powtórki z pierwszej edycji WePlay! Academy League, gdy w Kijovie w wielkim finale turnieju Szwedzi zmierzyli się z MOUZ NXT.

Na Mirage’u Szwedzi zostali jednak kompletnie zmiażdżeni przez NAVI Junior, a przede wszystkim przez m0NESY’EGO, który odpalił w sobie tryb bestii i w 19. rundach zdobył aż 32. eliminacje, dzięki czemu zaprowadził swoją drużynę na Inferno, gdzie rozstrzygnąć miała się kwestia awansu do wielkiego finału ligi akademii.

Tam lepsi okazali się ponownie zawodnicy akademii NAVI, którzy niespodziewanie wyrzucili Szwedów z turnieju, a sami awansowali do finału, w którym zmierzą się z MOUX NXT. W nim za murowanych faworytów uchodzić będzie właśnie ekipa Szejna i Siuhy’ego, jednak przy tak imponującej grze m0NESY’EGO, jak w starciu ze Szwedami możemy być świadkami prawdziwej sensacji.

Wynik spotkania:

Russian Federation NAVI Junior 2:1 Young Ninjas Sweden

  • Overpass – 10:16
  • Mirage – 16:3
  • Inferno – 16:9