Finały lan'owe trzeciego sezonu ESL Pro League odbędą się w Londynie, w maju tego roku. Łącznie osiem drużyn, z czego najlepsze 4 europejskie i 4 północnoamerykańskie, zmierzą się o główną nagrodę $200,000.

Pełna pula pieniężna, przeznaczona na rozgrywki online i offline to $750,000. Z tego $238,000 pójdzie na „nagrody pocieszenia” dla zespołów, które nie zakwalifikowały się na finały, a $512,000 to suma, która zostanie podzielona na ekipy zakwalifikowane na lan'a.

Rozgrywki offline będą podzielone na dwie części: fazę grupową oraz finałową. Te pierwsze, odbywać się będą w studiu ESL w Leicester 11-12 maja i nie będą otwarte dla publiczności. Z kolei faza finałowa rozegrana będzie 14-15 maja w obiekcie zwanym O2 w Londynie. Dopiero te dwa dni, będą możliwe do obejrzenia na miejscu, a bilety można zakupić tutaj. Sprzedaż rusza jutro, 27 marca o 14:00. Bilety przez pierwszy tydzień kosztować będą 29.99 funtów, a po upływie tych siedmiu dni, podrożeją do 39.99 funtów.

ESL Pro League jest synonimem stałego, wysokiego poziomu rywalizacji i liczymy na to, że w Londynie znajdą się najlepsi z najlepszych. To był wspaniały sezon dla rozgrywek wysokiego szczebla i Wielka Brytania, która bogata w historię gier FPS, z pewnością tchnie ducha walki w w walczące drużyny.

-Mówi w oficjalnym oświadczeniu Ulrich Schulze, wiceprezes ESL.