Valve jakiś czas temu ogłosiło zmiany w formacie kwalifikacyjnym na turniej BLAST Major Paris 2023. Dziś poznajemy kolejne szczegóły.

Twórcy CS:GO niedługo przed startem cyklu turniejowego związanego z nadchodzącym BLAST Major Paris 2023, ogłosili zmiany w formacie kwalifikacyjnym do tzw. zawodów RMR. Valve dodało jeszcze jeden etap w wydarzeniach RMR, w postaci zamkniętych kwalifikacji, aby ułatwić zasłużonym drużynom drogę do Majora.

Dotychczas jedyną możliwą drogą do Majora były regionalne otwarte kwalifikacje zapewniające awans do turnieju RMR. Wiele drużyn narzekało na losowość takiego formatu, który wymagał rozegrania czasem kilkunastu meczów best-of-one w ciągu dwóch dni i we wszystkich trzeba było prezentować bezbłędną formę. Od teraz awans do rozgrywek RMR otrzymają najlepsze drużyny z zamkniętych kwalifikacji, a zagrają w nich zaproszone ekipy oraz laureaci z otwartych eliminacji.

Zaproszenia będą przyznawane na podstawie osiągnięć zespołów w poprzednich wydarzeniach wspieranych przez Valve, ale również tych organizowanych przez podmioty trzecie. Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze szczegółów w tej kwestii. Wiemy jedynie tyle, że przynajmniej połowa uczestników turnieju RMR musi zostać zaproszona, a w każdym regionie muszą odbyć się przynajmniej jedne zamknięte kwalifikacje, z możliwością rozdzielenia ich w przypadku dużej liczby uczestników.