Sukces zespołu z Ameryki Południowej, w którego składzie nie widzimy Brazylijczyków to absolutna rzadkość. Nic więc dziwnego, że zawodnicy 9z wręcz oszaleli z radości po awansie na Majora.

Na samym początku 2022 roku 9z straciło także swoją największą gwiazdę, a mianowicie Santino „trya” Rigala. Mimo to drużyna z Ameryki Południowej stale progresowała na naszych oczach. Organizacja zdecydowała także przenieść się na Stary Kontynent, by umożliwić swoim zawodnikom grę w europejskich rozgrywkach. Chwilę później ekipa maxa po raz pierwszy w historii zameldowała się w pierwszej trzydziestce rankingu HLTV.

9z to więc zespół wyjątkowy pod wieloma względami. Wyjątkowy jest także awans ekipy Lukena, albowiem by dostać się na PGL Major Antwerp przedstawiciele Ameryki Łacińskiej musieli wygrać aż pięć meczów BO3 z rzędu! Podopieczni zakka wykazali się niesamowitym charakterem, bowiem już po pierwszym dniu zmagań na amerykańskim turnieju RMR doskwierało im widmo eliminacji ze względu na porażkę z Evil Geniuses oraz MIBR.

To, jak wiele znaczy gra na Majorze dla tych zawodników, odzwierciedla reakcja zespołu po awansie. Gracze 9z nie kryli łez zruszenia po zwycięstwie z paiN i już teraz przykuli uwagę całej CS-owej społeczności.