Swole Patrol pokonało cantwinalan w finale 29. sezonu amerykańskiej dywizji ESEA MDL. To zwycięstwo zapewniło drużynie Braxtona „swaga” Pierce'a awans do ESL Pro League.

Swole Patrol przeszło jak burza przez fazę zasadniczą 29. sezonu ESEA MDL. Amerykańska formacja straciła w lidze zaledwie jeden mecz, kończąc ten etap z fantastycznym bilansem 18-1. W play-offach również nie miała sobie równych. Najpierw dość łatwo poradziła sobie z Old Guys Club, natomiast większe kłopoty przyszły dopiero w półfinale. Po dwóch wyrównanych mapach wyszła jednak zwycięsko z pojedynku przeciwko Singularity, przybliżając się tym samym do ESL Pro League.

Finał ESEA MDL odbywał się wczoraj w Dallas. Tam zespół czeka też na Global Challenge, lecz pierwszym celem do osiągnięcia było rzecz jasna wywalczenie awansu do wyższej ligi. Jak się okazało, zespół cantwinalan nie sprawił faworytom żadnych problemów, zdobywając odpowiednio osiem i jeden punkt na mapach tego spotkania. Świetny występ całej piątki występującej w barwach Swole Patrol przyniósł łatwą i w pełni zasłużoną promocję do Pro League.