Pierwszy etap Nine to Five 7 rozgrywany w formacie szwajcarskim dobiegł końca. Wiemy zatem, kto awansował do fazy pucharowej. W play-offach znalazły się aż cztery polskie zespoły!

Najlepiej we wspomnianych zmaganiach poradzili sobie reprezentanci Illuminar Gaming Wisły All in! Games Kraków. ESL Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski osiągnęli bowiem bilans 3/0, czyli zwyciężyli trzy spotkania z rzędu. Ci pierwsi na swojej drodze przeszli przez Hereticsx6tence AVEZ, a drudzy przez Izako BoarsLilmix oraz K23.

Nieco gorzej, ale dalej bardzo dobrze w zawodach zaprezentowało się AVEZ Esport, które dotarło do dalszej części turnieju z wynikiem 3/1. Ośmiornice wygrały z Copenhagen FlamesEspadą Dignitas, a jeżeli chodzi o jedną porażkę, to zaliczyły ją w starciu ze wspomnianym wcześniej iHG.

Najbardziej o awans do play-offów 9to5 namęczyła się Actina PACT. Najlepszy skład minionego sezonu Polskiej Ligi Esportowej do ostatniego starcia nie był pewny, czy będzie dalej walczył o najwyższy stopień podium internetowego wydarzenia. Koniec końców dopiął jednak swego z rezultatem 3/2. W systemie szwajcarskim uznał wyższość Lilmix Espady, ale za to triumfował nad Izako BoarsALTERNATE aTTaX Copenhagen Flames.

Teraz czekamy więc na decydujący etap rozgrywek – fazę pucharową. Na liście zaproszonych do niej ekip znalazło się m.in. Cloud9. Formacje rozpoczną rywalizację w poniedziałek od RO12, a we wtorek będziemy już świadkami ćwierćfinałów. Przypominamy, że nie tak dawno, bo podczas Nine to Five 5 cieszyliśmy się z sukcesu Białej Gwiazdy, która zajęła wtedy pierwsze miejsce pokonując MAD Lions w finale. Nie będziemy ukrywać, że fajnie byłoby w ramach 7. odsłony potyczki znowu zobaczyć polską piątkę na szczycie, co zagwarantowałoby jej zastrzyk finansowy w postaci $35 000 i cenne punkty w światowym rankingu HLTV.