4 grudnia wystartuje faza pucharowa Champion of Champions North Europe Series 2. Dziś ujawniona zostaje pełna lista zaproszonych drużyn, które wraz z laureatami rozgrywek grupowych, będą walczyć o $50.000 oraz punkty w zestawieniu generalnym. Organizatorem rozgrywek jest agencja GAM3RS_X.

Druga edycja CCT North Europe Series wkracza w decydujący etap. W dniach 4-7 grudnia odbędzie się faza pucharowa turnieju, w którym wystąpi szesnaście zespołów – połowa z nich zostanie wyłoniona z trwającej właśnie fazy grupowej, zaś pozostałe miejsce zajmą zaproszone drużyny ze światowej czołówki. GAM3RS_X, czyli organizator zawodów, ujawnia dziś pełną listę zaproszonych zespołów:

CCT North Europe Series 2 będzie pierwszym i najprawdopodobniej jedynym wydarzeniem tego roku, w którym zobaczymy na serwerze Nicolaia “device” Reedtza. 5 grudnia minie równe dwanaście miesięcy od ostatniego oficjalnego meczu legendarnego duńskiego snajpera, więc zarówno jego fani, jak i kibice Astralis, nie mogą doczekać się jego powrotu. 

European Union OG                                        European Union ENCE

Denmark Astralis                               Denmark Sprout

European Union GamerLegion                 Spain Movistar Riders

France HEET                                   Portugal sAw

Wśród uczestników znajdziemy bogatą reprezentację polskiej sceny. Paweł “Dycha” Dycha w barwach ENCE, Kamil “siuhy” Szkaradek wraz z GamerLegion oraz Maciej “F1KU” Miklas z OG otrzymali bezpośrednie zaproszenia do play-offów, zaś Endpoint grające od dwóch miesięcy z Miłoszem “mhL” Knasiakiem zapewniło sobie miejsce pierwsze w grupie, więc na pewno zobaczymy ich w następnym etapie. O awans wciąż walczą cztery w pełni polskie drużyny – 9INE, AGO, Illuminar oraz Anonymo. 

Zmagania Polaków walczących o awans, oraz samą fazę pucharową, można oglądać na oficjalnych kanałach CCT North Europe:

Organizatorem  serii turniejów Champion of Champions North Europe oraz oficjalnej transmisji z wydarzenia jest GAM3RS_X posiadające ogromne doświadczenie w tworzeniu esportowych eventów i turniejów esportowych. GAM3RS_X w swoim dorobku posiada współpracę z takimi partnerami jak BLAST, Starladder czy PGL oraz wyprodukował tysiące godzin transmisji esportowych CS:GO i innych gier. Agencja specjalizuje się w projektowaniu i realizacji formatów łączących marki z gamingiem, takich jak festiwal gier komputerowych Meet at Rift w Łodzi, czy roztańczona trasa Virtual Dancer.