W świetle nowych okoliczności Anonymo wciąż może wystąpić na Intel Extreme Masters Fall 2021 i walczyć o PGL Major Stockholm 2021.

Wczoraj reprezentanci Anonymo Esports nie poradzili sobie z MAD Lions, przez co zaprzepaścili swoją drugą szansę na awans do turnieju IEM Fall 2021 – ostatniego wydarzenia RMR w tym sezonie. Pojawiły się jednak nowe okoliczności, dzięki którym Anonymo wciąż może walczyć o Majora.

Organizatorzy Intel Extreme Masters Fall 2021 dodali drabinkę ostatniej szansy, która wyłoni jedną drużynę spośród ekip, która nie wygrały ani jednego meczu w ciągu ostatnich dwóch dni.  Jest jednak jeden haczyk – zwycięzcy nie mają zagwarantowanego udziału w turnieju, a będą ekipą rezerwową i uzupełnią listą uczestników gdyby powstała na niej luka. Czy istnieje na to szansa? Odpowiedź jest prosta – organizatorzy nie otwieraliby tej drogi bezpodstawnie.

Na ten moment nie wiemy czyj udział jest zagrożony w Intel Extreme Masters Fall 2021, więc możemy jedynie snuć domysły. W sieci mówi się jednak, że może to być Heroic, wobec którego prowadzone jest śledztwo przez ESIC. Być może organizatorzy turnieju dostali już wstępne informacje od komisji lub od samego Valve.

W związku z tym Anonymo zagra dziś mecz na OPAA Gaming, czyli najsłabszą drużynę w rozgrywkach, jeśli oceniamy je przez pryzmat rankingu HLTV. Jeśli wygrają, będą musieli zmierzyć się ze zwycięzcami z meczu sAw vs Eternal Fire.

Harmonogram:

  • 14:00 – Turkey Eternal Fire vs Portugal sAw
  • 21:00 – Poland Anonymo vs Denmark OPAA Gaming