BIG zapewniło sobie drugą szansę na awans do play-offów. Gambit, które w ostatnim czasie dokonało sporych zmian w składzie, jeszcze nie wydaje się być w pełni sił.

Germany BIG

2

Faza grupowa
SuperNova CS:GO Malta 2018
Grupa B – mecz przegranych

Overpass
(11:4; 5:5)

Dust2
(9:6; 6:9; 4:1)

Russian Federation Gambit

0

Overpass

Gambit rozpoczynając po stronie terrorystów wygrało pistoletówkę oraz dwie kolejne potyczki. Wtedy BIG dzięki zachowanej broni i odważnej grze pistoletami zdołało odpowiedzieć, a następnie przejąć całkowitą inicjatywę w turnieju. Niemiecka formacja dysponowała fenomenalną defensywą, z którą rosyjska drużyna nie mogła sobie poradzić. Gambit nie było w stanie nawet podłożyć bomby na którymkolwiek z obszarów bombowych. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jedenastoma rundami wygranymi pod rząd przez gob b i spółkę, czyli wynikiem 11:4.

Druga pistoletówka wpadła na konto Gambit. Ekipa Dosi poradziła sobie z przeciwnikami również podczas ich pierwszego fulla, co przełożyło się na wynik 11:8. Jednak jedna wygrana ze strony BIG zmusiła Rosjan do grania z gorszym ekwipunkiem. Dzięki temu Niemcy odzyskali inicjatywę w meczu i bez żadnych problemów doprowadzili do końca wynikiem 16:9.

Dust2

Drugą mapę dobrze rozpoczęło Gambit. Najpierw wygrali pistoletówkę, a później nie dali przeciwnikom odpowiedzieć na pierwszym fullu, przez co zobaczyliśmy wynik 1:5. Dopiero wtedy BIG załatało dziury w swojej defensywie i zaczęło odrabiać straty. Świetna robota nexa i tiziaNa w obszarze bombowym A pozwoliła im doprowadzić do remisu, a następnie objąć prowadzenie w meczu. Rosjanie po dobrym początku nie mogło się pozbierać i zdołali wygrać wyłącznie jeszcze jedną rundę, przez co przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 9:6.

Drugą połówkę otworzyło Gambit, wygrywając kolejną pistoletówkę na tej mapie. Jednak zdołali wykorzystać przewagę tylko w kolejnej potyczce, a BIG poradziło sobie dobrze podczas pierwszego fulla. Tabsen i spółka doprowadzili do wyniku 14:9, po czym to Rosjanie zaczęli odrabiać starty wykonując fenomenalny comeback. Zawzięta walka spowodowała, że o tym kto zwycięży tę mapę dowiedzieliśmy się dopiero w dogrywce.

W doliczone rundy lepiej zaczęły się układać dla BIG, którzy w pierwszej połowie zgarnęli dwa punkty. Po zmianie stron Gambit nie poradziło sobie jako terroryści, przez co mapę zamknięto wynikiem 19:16.

Polską transmisję z turnieju SuperNova CS:GO Malta 2018 można znaleźć na kanale NvidiaGeForcePL.