Wygląda na to, że sen tureckich kibiców, ale i nie tylko, powoli się spełnia. Według najnowszych doniesień z Turcji Galatasaray złożył oficjalną ofertę dla tamtejszej „super drużyny”.

Tureccy zawodnicy od dawna wyróżniają się na światowych scenach CS:GO, ale od czasu rozpadu Space Soliders nie mieliśmy przyjemności śledzić poczynań w pełni tureckiej drużyny na najwyższym poziomie. To może wkrótce zmienić „super drużyna”, która zebrała gwiazdy tego kraju w jeden kolektyw.

Według informacji Esporkolika, czyli tureckiego portalu, pojawiła się już nawet oficjalna oferta od organizacji dla zawodników. Marką, która weźmie pod swoje skrzydła „super drużynę” jest Galatasaray – piłkarski klub, który posiada jednak również sekcję esportową. Dotychczas Galata występowała głównie w League of Legends, ale wszystko wskazuje, że marka otworzy się również na nowy tytuł esportowy.

Największą gwiazdą drużyny będzie oczywiście XANTARES – jeden z najlepszych aimerów świata, który przez ostatnie 2,5 roku reprezentował barwy BIG. Wraz z niemiecką drużyną Turek wygrał sporo turniejów, głównie w 2020 roku, jak chociazby DreamHack Masters Spring. Powrót na turecką ziemię będzie dla niego symboliczny, bowiem to on był również główną postacią ostatniego, wielkiego projektu na Bliskim Wschodzie, czyli Space Soliders. 26-latek spotka się w „super drużynie” z byłym kolegą z zespołu – Calyxem. Warto również zwrócić uwagę na Woxica, ostatnio występującego dla Cloud9, jednak największe triumfy święcił on w mousesports.

Ostatnie sloty zajmą imoRR – obecny gracz Sangal oraz xfl0ud, który występował jako stand-in w GORILAZZ. Jedno jest pewne – takie zestawienie może sporo namieszać na światowej scenie, gdyż w tej ekipie drzemie ogromny potencjał.

Potencjalny skład Galatasaray:

  • Turkey Özgür „woxic” Eker
  • Turkey İsmailсan „XANTARES” Dörtkardeş
  • Turkey Buğra „Calyx” Arkın
  • Turkey Ömer „imoRR” Karataş
  • Turkey Yasin „xfl0ud” Koç