14 miesięcy – tyle czekało mousesports na zwycięstwo turnieju na scenie CS:GO. Wczoraj tego dokonało zdobywając tytuł mistrza 3. odsłony Snow Sweet Snow.

Przygoda podopiecznych Torbjørna „mithR” Nyborga ze Snow Sweet Snow 3 rozpoczęła się dopiero od ćwierćfinału, ponieważ otrzymali do niego bezpośrednie zaproszenie. Nie musieli zatem przebijać się przez wcześniejsze etapy. W pierwszym spotkaniu podjęli SKADE, które miało za sobą 16 wygranych meczów z rzędu. Był to więc naprawdę trudny rywal, natomiast udało się go pokonać 2:0. Następnie przyszła pora na pojedynek przeciwko fnatic, w których również Myszy zwyciężyły – 2:1.

W efekcie mousesports dotarło do Wielkiego Finału, w którym zagrało z ex-Winstrike, które w poprzednich starciach podczas play-offów triumfowało nad SinnersHAVU Evil Geniuses. Potyczka była niezwykle wyrównana, co potwierdzają rezultaty – 25:22 na Nuke'u i 19:17 na Duście2. Cieszyło się z nich grono Robina „ropz” Koola, które zajęło tym samym najwyższy stopień podium. Zespół w nagrodę zgarnął $40 000, choć wydaje się, że akurat dla niego pieniądze nie były najważniejsze. Najważniejsze było przełamanie po 14. miesiącach bez sukcesu.

Przypominamy, że w Snow Sweet Snow 3 wystąpiły dwie polskie drużyny. Anonymo Esports zakończyło zmagania na 9/12 miejscu, a Wisła All iN! Games Kraków na 5/8 pozycji.