Illuminar Gaming chce uzupełnić swój skład Counter-Strike'a młodymi, perspektywicznymi zawodnikami. Na ich celowniku znalazła się trójka graczy.

Ostatnie tygodnie na polskiej scenie są kwintesencją chaosu. Zmiany w teoretycznie dwóch najlepszych drużynach w kraju, zostały ośmieszone przez ostatni sukces AVEZ Esport, które jako jedyna polska formacja zdołało przebrnąć przez zamknięte kwalifikacje do FLASHPOINT i awansować na główny turniej eliminacyjny z pulą nagród wynoszącą $100.000. Z kolei Illuminar mimo pozyskania bardzo doświadczonych graczy w postaci Karola „rallena” Rodowicza oraz Michała „snatchie” Rudzkiego, najpierw poległo w walce o Minora, następnie po trzech meczach odpadło z rozgrywek od FLASHPOINT.

Według informacji podanych przez polish leaks, Illuminar Gaming ma w tym momencie na oku trzech młodych zawodników. Na celowniku znaleźli się Patryk „Chewie” Kudłacz, Błażej „zaNNN” Bączkowski oraz Sebastian „fr3nd” Kuśmierz. Cała trójka stawiała już pierwsze kroki na polskiej scenie. Chewie grał w jednej drużynie z trójką zawodników, która stworzyła fundament obecnego AVEZ. zaNNNa możemy kojarzyć chociażby z występów w dok5 w LOTTO Dywizji Profesjonalnej w Polskiej Lidze Esportowej oraz barw niemieckiej organizacji Paranormal Gaming. Z kolei fr3nd reprezentując Vex.esport wygrał East Games United 2018. Dodatkowo Chewie i zaNNN w zaledwie kilka dni temu odebrali nagrody w Pasha Gaming School za najlepsze wyniki w „semestrze ósmym”.

Oczywiście powyższa informacja nie oznacza, że organizacja zdecyduje się na kogokolwiek z tej trójki. Illuminar Gaming prowadzi obecnie testy nowych zawodników, rozglądając się za młodymi graczami, lecz warto pamiętać, że po rozpadzie ex-Virtus.pro wolnym agentem został chociażby Arek „Vegi” Nawojski.