Wczoraj zakończyła się pierwsza odsłona otwartych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski. Do zamkniętego etapu eliminacji przeszli członkowie StylDunow, Dr. Pepper Team i piratesports.

Nadchodząca odsłona ESL Mistrzostw Polski zapowiada się naprawdę interesująco. Zespoły, które wezmą udział w lidze będą bowiem rywalizowały o nagrody z pieniężnej puli wynoszącej 50 tysięcy złotych, prestiżowe trofeum i przede wszystkim bonus w postaci przepustki do turnieju ESL NC Global Play-off, z którego następnie można awansować na ESL One Cologne Play-in lub DreamHack Masters. Pierwsza opcja została przygotowana dla mistrza europejskich zmagań, a druga rzecz jasna dla wicemistrza.

Zanim jednak przystąpimy do obserwowania drużyn w głównej fazie ESL MP – trzeba wyłonić jej uczestników. Pierwsze otwarte kwalifikacje już za nami. Można chyba śmiało stwierdzić, że nie doszło w nich do żadnej niespodzianki. W zamkniętych eliminacjach slota wywalczyli sobie reprezentanci StylDunowDr. Pepper Team piratesports. Pierwszy i drugi wymieniony skład dokonał tego w górnej drabince, a Piraci musieli rozegrać jedno spotkanie w dolnej, aby dopiąć swego.

Teraz pozostało nam czekać na kolejne otwarte kwalifikacje, które odbędą się 24-25 lutego. Po nich będziemy się mogli skupić na zamkniętych zaplanowanych na 1-2 marca, w których poza wyżej podanymi formacjami czekają m.in. zawodnicy Anonymo Esports Illuminar Gaming.