Illuminar Gaming ogłosiło dziś zmiany w swojej dywizji CS:GO. Na ławkę rezerwową przeniesieni zostali Oskar „oskarish” Stenborowski i Daniel „STOMP” Płomiński. Obaj zabrali już głos w sprawie tego niespodziewanego wydarzenia.

Potwierdziły się doniesienia, które przekazywaliśmy wcześniej. Zarówno Daniel „STOMP” Płomiński, jak i Oskar „oskarish” Stenborowski pożegnali się z głównym składem iHG. Decyzja została podjęta na dwa dni przed startem ostatnich otwartych eliminacji do europejskiego Minora. Niżej przedstawiamy oświadczenia Daniela oraz Oskara dotyczące tej sytuacji, które zamieścili na swoich social mediach.

Jak już wiecie, nie będę dalej grał w Illuminar. Ostatnie wyniki pokazywały, że coś się zepsuło w naszej drużynie, stąd pewnie ta decyzja. Przeczuwałem już jakiś czas temu, że ten dzień nadejdzie. Z jednej strony się cieszę, ponieważ od dłuższego czasu zaczęły tworzyć się konflikty między nami i nie czułem się komfortowo. Zobaczymy co czas przyniesie, raz odpuściłem, drugi raz nie odpuszczę!” – STOMP

Dzisiaj dowiedziałem się o przeniesieniu mnie na ławkę w Illuminar. Nie ukrywam, była to dla mnie dość zaskakująca decyzją i kompletnie się tego nie spodziewałem. Mocno się tym nie przejmuję, bo wiem na co mnie stać i nie mogę się doczekać, jak już wrócę aktywnie do gry. Osoby które mnie znają, wiedzą jak dużo serducha i pracy jestem w stanie wkładać w zespół, jak i w samodoskonalenie swojej osoby. Na dniach postaram się odpalić stream i pogadamy trochę więcej o kulisach drużyny jak i o przeniesieniu mnie na ławkę.” – oskarish

Z obu wpisów wynika, że Panowie jakoś mocno nie przejmują się tym, co ich spotkało i planują niebawem wrócić na scenę. Więcej szczegółów z perspektywy Stenborowskiego mamy poznać niedługo na jego transmisji.

Dla przypomnienia – Illuminar Gaming razem z oskarishem STOMPEM sięgnęło po puchar Games Clash MastersESL Mistrzostw Polski, utrzymało się w ESEA MDL, awansowało na zamknięte eliminacje do IEM Katowice 2020, w których ostatecznie poległo, dostało się na światowe finały WESG i wystąpiło na kilku DreamHackach Open.