Platforma leetify przebadała około milion meczów w Counter-Strike'u sprawdzając która z wszystkich map rankingowych jest najbardziej lubiana przez społeczność.

Niedawno pisaliśmy artykuł o ulubionych mapach profesjonalistów grających w ESL One: Road to Rio. Ze statystyk wynikało, że najmniej lubianą przez najlepszych na świecie graczy jest lokacja Mirage, która była najrzadziej wybierana w rozgrywkach. Dziś skonfrontujemy to z danymi zebranymi przez platformę leetify, która prześledziła blisko milion meczów rankingowych (matchmaking oraz Faceit) aby sprawdzić jakie mapy najchętniej wybierają niedzielni gracze.

Efekt? Według nas całkowity brak zaskoczeń w popularności map, lecz zadziwić mogą różnice w liczbach. Otóż prawie co trzeci mecz rozgrywany jest na Mirage'u (30.3%), a co piąty na Inferno (21.8%). Zaraz za nimi plasuję się Dust2, uznawany za najbardziej ikoniczną lokację serii Counter-Strike, na którym odbyło się 13.4% gier. Najmniej popularne okazało się Vertigo, które pojawiło się wyłącznie 2.6% spotkań. Oto pełne wyniki: