Za nami cs_summit 6, który sporo namieszał w europejskim i amerykańskim rankingu majorowych punktów. W tym momencie jedyną bezpieczną drużyną jest Team Vitality.

Zakończono już drugi turniej wchodzący w cykl Regional Major Ranking, w którym drużyny rywalizują o majorowe punkty. Dla tych, którzy nie kojarzą czym jest ta forma, spieszymy z przypomnieniem. W związku z obecną sytuacją panującą na świecie, Valve zadecydował aby przenieść ESL One: Rio na listopad 2020, a wszyscy uczestnicy stracili swoje miejsca w tym turnieju. Uczestnicy wyłonieni zostaną dzięki rankingowi punktów, a te można zdobywać w trzech turniejach RMR.

Na chwilę obecną jedynie Team Vitality może czuć się bezpieczne występu w nadchodzącym Majorze. Nie oznacza to jednak, że otrzymają status Legend, wszak wciąż inne ekipy z Europy mogą przebić ich wynik punktowy. Dlatego Francuzi z pewnością będą chcieli wystąpić w jeszcze jednym wydarzeniu RMR, lecz presja na ich barkach będzie zdecydowanie lżejsza.

Największy awans zaliczyło oczywiście BIG, które wygrało cs_summit. Mimo absencji w poprzednich rozgrywkach RMR, znaleźli się od razu na ósmym miejscu, który w tym momencie dałby im awans na Majora. Ciekawie radzi sobie ENCE, które nie zajmuje wysokich lokat w punktowanych wydarzeniach, lecz sukcesywnie zbierając mniejsze pule, obecnie znajduje się na piątej pozycji.

Jeśli chodzi o region amerykański, to oczywiście Evil Geniuses ma powody do zadowolenia. Wygrany cs_summit mocno przybliżył ich do awansu na Majora, lecz wciąż żadna z drużyn nie może czuć się bezpieczna. Na pięć miejsc przewidzianych dla Ameryk, aż siedem ekip wciąż potencjalnie może zapewnić sobie awans. Spośród nich w najgorszej sytuacji jest MIBR, które traci do FURII prawie 800 punktów, a podobna różnica istnieje między pierwszą a szóstą pozycją.

Warto jeszcze wspomnieć o regionie CIS, który wprawdzie nie wchodził w uczestnictwo w cs_summit, lecz rozegrano w nim ostatnio WePlay! Clutch Island. Nareszcie fanie Natus Vincere mogli zobaczyć swoją drużynę radzącą sobie na serwerze z teoretycznie słabszymi ekipami ze swojego regionu. Sporo czasu zajęło s1mple'owi i spółce przyzwyczajenie się do gry w internecie, lecz ostatecznie udało im się odnieść sukces. Na ten moment można się spodziewać, że wraz z Na`Vi na Majorze pojawi się Team Spirit i Virtus.pro, lecz oczywiście wciąż sytuacja ta można ulec zmianie.