Turniej rozgrzewkowy rozgrywany podczas Poznań Game Arena zaostrzył nam apetyty na rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej. Dziś zostanie on zaspokojony pierwszymi spotkaniami.

Jesienny sezon Polskiej Ligi Esportowej nareszcie startuje na dobre. Nowy sezon przyniósł nam zmiany w formacie fazy grupowej, która tym razem powróci do zasady „każdy z każdym”, lecz nie będzie to klasyczne round-robin. Osiem drużyn zostało podzielone na dwie grupy, wewnątrz których każda ekipa dwukrotnie zmierzy się z każdym przeciwnikiem – raz w pojedynku best-of-one i raz w meczu best-of-three. Zwycięzca pierwszego z nich zainkasuje dwa punkty, zaś drugiego aż trzy.

Już dziś będziemy mogli obejrzeć aż sześć pierwszych spotkań, które wstępnie zarysują sytuację w grupie A. Zdecydowanym faworytem tego koszyka jest oczywiście Wisła All in! Games Kraków, która zajęła drugie miejsce podczas WarmUP PGA, a ich największym przeciwnikiem z pewnością będzie Actina PACT, których ominął turniej w Poznaniu. Oprócz nich w grupie A znaleźli się reprezentanci CLEANTmix oraz Together Esport, które istnieją na polskiej scenie od niedawna, lecz z pewnością nie można ich lekceważyć – mogą okazać się szczególnie groźni w meczach jednomapowych.

Na chwilę przed startem ligi drużyna Together zdecydowała się wprowadzić dwóch nowych zawodników – Michała „SooN” Wójcickiego oraz Mateusza „jrz” Jarosza, którzy zastąpią Mateusza „M4tthiego” Szambelana i Bartosza „bnoxa” Niebisza. Składy pozostałych drużyn nie uległy zmianom.

Oto jak prezentuje się harmonogram dzisiejszych spotkań:

  • 17:00 – Poland Together Esports vs Poland Actina PACT
  • 18:00 – Poland Actina PACT vs Poland CLEANTmix
  • 19:00 – Poland CLEANTmix vs Poland Wisła All in!
  • 20:00 – Poland Together Esports vs Poland Wisła All in!
  • 21:00 – Poland Wisła All in! vs Poland Actina PACT
  • 22:00 – Poland Together Esports vs Poland CLEANTmix

Dzisiejsze mecze Polskiej Ligi Esportowej będzie można obejrzeć na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.