Lato w pełni, może pogoda nie jest idealna, ale w Gdańsku mamy dzisiaj małe święto esportu – rozpoczyna się PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, czyli LAN w PLEnerze.

Na turnieju pojawią się cztery zespoły – dwa zaproszone i dwa, które wywalczyły miejsce poprzez kwalifikacje. Do wygrania jest nie tylko puchar, ale także spore pieniądze – zwycięzca zgarnie bowiem 25 tysięcy złotych.

  • Poland Illuminar Gaming – Poland M1 EDEN

Mini-turniej rozpocznie się od meczu iHG kontra M1 EDEN. To spotkanie to wielka niewiadoma, obie drużyny są bowiem po zmianach, a Illuminar wręcz po rewolucji kadrowej. Tym bardziej warto śledzić poczynania Oczka, bo jest to jego pierwszy mecz w nowym składzie. Co ciekawe, za komputerem usiądzie Bogdan, czyli trener. Wszystko przez to, że w Gdańsku nie mógł pojawić się zaNNN. Reszta, czyli oskarish, maaryyy, MWLKY i tomiko zaprezentują swoje umiejętności po raz pierwszy w takim zestawieniu. Mecz rozpocznie się już o 11:00.

  • Poland MAD DOG'S PACT – Poland Izako Boars

Prawdziwe emocje wywoła jednak drugi mecz pomiędzy PACT-em a Izako Boars. Obie drużyny są również świeżo po korektach, chociaż PACT w obecnym zestawieniu gra już od kilku tygodni. Dziki zaś mają za sobą trzy oficjalne mecze nowym rosterem i wydaje się, że póki co spełnia on oczekiwania. Z perspektywy sił drużyn, IB jest zdecydowanie najlepsze w całej stawce. Pytanie, czy gracze udźwigną presję na nich ciążącą. Spotkanie zaplanowano na godzinę 14:00.

Jeszcze dzisiaj odbędzie się finał turnieju. Jest to więc takie mini wydarzenie, rozegrane jednego dnia, gdzie zwycięzca zgarnia wszystko, a reszta zabierze do domu jedynie wspomnienia. Przypomnijmy, że wstęp na LANa jest darmowy, kto więc ma czas i chęci, może pojawić się na Stadionie Letnim w Gdańsku, gdzie czekają na niego również inne atrakcje. Jeśli jednak chcecie oglądać mecze w domu, to transmisja odbędzie się na kanale PLE.

Więcej o samym evencie przeczytacie na naszej stronie i na stronie PLE.