Jesteśmy blisko zakończenia wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Do rozegrania pozostały już tylko play-offy, w których łącznie weźmie udział sześć drużyn wyłonionych ze zmagań grupowych.

Po niecałych trzech miesiącach rywalizacji grupowej przyszedł czas na najważniejszy etap ESL Mistrzostw Polski, czyli fazę pucharową. Wystąpi w niej sześć ekip, z czego dwie nie wkroczą do akcji na serwerze pierwszego dnia play-offów, gdyż przez świetne wyniki w minionej części rozgrywek posiadają slota w półfinale. Mowa o Wiśle All in Games Kraków, która wypracowała bilans 9/1 oraz Illuminar Gaming, które ma na koncie osiem zwycięstw i zaledwie dwie porażki.

Dzisiaj w ćwierćfinałach zobaczymy Anonymo EsportsHonorisMAD DOG'S PACT Forsaken, które w tabeli wyprzedziło x-kom AGO o jeden punkt i dzięki temu dalej jest w grze. Formacje podzielono na następujące pary.

  • 16:00 Poland Anonymo Esports vs. Poland Forsaken
  • 19:30 Poland Honoris vs. Poland MAD DOG'S PACT

Potyczka numer jeden ma jasnego faworyta i jest nim oczywiście Anonymo. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera dopiero co wrócili z EU RMR, na którym może nie zdobyli przepustki na Majora, ale pokazali, że potrafią dzielnie walczyć z najlepszymi. Pojedynkowanie się z takimi składami, jak G2 Esports, Entropiq i triumfowanie nad nimi to było coś niesamowitego, co bez dwóch zdań naładowało drużynę Pawła „innocent” Mocka pozytywną energią. Forsaken będzie się starało sprawić niespodziankę, lecz w tym momencie ligi doświadczenie stoi po stronie Anonymo Esports. Oni wiedzą, jak do tego typu zmagań podejść i będą chcieli wykorzystać pewność siebie na mapie.

Kolejny mecz to będzie spotkanie dwóch zespołów, które ostatni raz miały okazję się zmierzyć w grudniu minionego roku w ramach play-offów ESEA Advanced. Wówczas 2:0 wygrało MAD DOG'S PACT, natomiast trzeba podkreślić, że posiadało nieco inną piątkę. Byli w niej jeszcze Kamil „Sobol” Sobolewski i Jacek „minise” Jeziak. Teraz trener Vincent „VinS” Jozefiak w swojej paczce ma innego riflera w postaci Mateusza „TOAO” Zawistowskiego i nowego snajpera Adriana „SAYN” Łączyńskiego. W gronie Wiktora „TaZ” Wojtasa za to nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o graczy, choć pod kątem formy bywa różnie. Wiemy jednak, że zawodnicy HNRS mogą wrzucić wyższy bieg w każdej chwili, więc łącząc to z coraz lepiej radzącym sobie w Polsce PACT powinno nam wyjść dobre widowisko.

Transmisję z fazy pucharowej ESL Mistrzostw Polski znajdziecie na kanale ESL Polska na Twitchu.