Fazy grupowe europejskiego i amerykańskiego turnieju cs_summit 6 dobiegły końca i jak to zazwyczaj bywa, nie obyło się bez sporych niespodzianek.

W bliższym nam okręgu Europy, zdecydowanie najbardziej zaskoczyć mogły występy OG z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim w składzie. Europejska formacja zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, pokonując w niej najpierw Team Heretics, a następnie BIG. Przez tak dobre występy drużyny z polskim akcentem, do drugiego etapu nie awansował FaZe Clan.

Oprócz OG, świetną formą popisało się GODSENT. Koniec współpracy z Maikelele najwidoczniej wyszedł im na dobre, wszak w tym turnieju pokonali już mousesports i G2 Esports – warto zaznaczyć, że Francuzi obecnie zajmują pierwsze miejsce w rankingu HLTV. Podopieczni ocelote’a nie awansowali przez to do play-offów.

Ciekawostką może być również występ ENCE. Finowie po raz kolejny udowodnili, że siłą ich składu jest młodziutki Jamppi, który nie może brać udziału w rozgrywkach organizowanych przez Valve. Przez to ekipa allu nie pojawi się w play-offach, wszak przegrała dwa z trzech rozegranych meczów.

Warto jednak zaznaczyć, że drużyny trzecich miejsc z każdej grup zmierzą się o miejsca od 9 do 12. Pierwsze pary finałowe walczące o mistrzostwo wyglądają w następujący sposób:

  • 15:00 – European Union OG vs Denmark North
  • 18:00 – France Vitality vs Denmark Heroic
  • 18:00 – Sweden Fnatic vs Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 21:00 – European Union GODSENT vs Germany BIG

Za oceanem zszokować może brak brazylijskiego składu w fazie pucharowej. FURIA niedawno okazała się najmocniejszą ekipą w rozgrywanym w internecie DreamHacku, a mimo to nie zdołali wyjść ze swojej grupy. Los ten podzielili reprezentanci MIBR, którzy uplasowali się na najniższym miejscu w swoim koszyku. Po za tym rozkład sił przebiegł dość spodziewanie.

Pierwsze pary finałowe walczące o mistrzostwo wyglądają w następujący sposób:

  • 00:00 – Australia 100Thieves vs United States Liquid
  • 00:00 – United States Evil Geniuses vs United States Gen.G

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.