O godzinie 17:00 rozpocznie się drugi dzień zmagań w relegacjach do ESL Pro League. Wiemy już, że w najlepszym wypadku dwie polskie drużyny awansują do tej ligi.

Początek wczorajszej rywalizacji w Dallas przebiegał pod znakiem opóźnień. Zarówno Virtus.pro, jak i AGO Esports musiały długo czekać na rozpoczęcie swoich spotkań. Ostatecznie, rozstrzygnięcia nie były zadowalające – NEO i spółka przegrali z 3DMAX w finale ESEA MDL, natomiast Jastrzębie musiały uznać wyższość OpTic w pierwszym meczu relegacji do ESL Pro League.

Porażka Virtus.pro oznaczała, że zespół czekały derby z Team Kinguin. Te zaczęły się około godziny 1:00 w nocy, a po dwóch emocjonujących mapach ekipa TaZa uległa przeciwnikowi. ,,Pingwiny” spadły do drabinki przegranych, gdzie dzisiaj o 21:30 zagrają o przetrwanie z AGO. Przegrany tego starcia straci szanse na awans do ESL Pro League.

Nieco wcześniej, bo na godzinę 17:00 zaplanowany jest start finału drabinki wygranych. W nim Virtus.pro podejmie OpTic Gaming, a zwycięzca zakończy relegacje sukcesem w postaci promocji do najwyższej ligi. Dla Polaków jest to już druga szansa na awans. Pierwszą zaprzepaścili przegrywając we wcześniej wspomnianym spotkaniu z 3DMAX.

Harmonogram drugiego dnia rozgrywek prezentuje się następująco:

  • 17:00 – Denmark OpTic Gaming vs Poland Virtus.pro – zwycięzca awansuje do 9. sezonu ESL Pro League
  • 21:30 – Poland AGO Esports vs Poland Team Kinguin – przegrany zagra w 30. sezonie ESEA MDL
  • 02:00 – AGO/Kinguin vs OpTic/Virtus.pro – zwycięzca awansuje do 9. sezonu ESL Pro League, przegrany zagra w 30. sezonie ESEA MDL

Polską transmisję z relegacji do ESL Pro League znajdziecie na tym kanale.