Już dziś wystartuje czwarty etap Polskiej Ligi Esportowej. Piętnaście drużyn walczy o przedostatnie miejsce na finałach LAN-owych.

To już przedostatni etap Polskiej Ligi Esportowej w wiosennym splicie. Piętnaście zespołów rozpocznie dziś walkę o czwarte miejsce na finałach LAN-owych, na których wystąpią m.in. AGO Esports, czy Aristocracy.

Z pewnością jest to bardzo ważny występ dla zawodników Izako Boars, a szczególnie dla ich nowego duetu – Macieja „Luza” Bugaja oraz Konrada „EXUSA” Jeńczenia. Ostatnie niesatysfakcjonujące wyniki, a przede wszystkim przedwczesna porażka w ESL Mistrzostwach Polski, wymusiła zmiany kadrowe. Dziki jak dotąd brały udział w każdym etapie, lecz wciąż nie udało im się zagwarantować awansu. W ostatnim etapie polegli na Warriors Team w finale, co zaskoczyło niejednego fana organizacji Piotra „Izaka” Skowyrskiego.

Z problemami kadrowymi zmaga się również drużyna AVEZ Esport. Ostatnio rozstali się z Krzysztofem „starkiem” Lawandrowskim, a w jego miejsce wciąż szukają zmiennika. Przez pewien okres testowali Jakuba „RaveRa” Karsta, lecz stwierdzili, że nie jest to osoba, której poszukują. Wczoraj w ich barwach wystąpił Michał „Czapel” Czapla.

Oto jak prezentuje się drabinka czwartego etapu:

Dzisiaj transmitowane będą dwa spotkania z 1/16 finału, a obejrzeć je będzie można na kanale ESPORT NOW.