Dziś startuje najmniejszy z wszystkich turniejów RMR, choć nie można umniejszać jego wadze. Na serwerze pojawią się ekipy z regionu Azji i Oceanii.

Region Dalekiego Wschodu dla polskiego widza jest zdecydowanie najbardziej „egzotyczny” spośród wszystkich turniejów RMR. Mimo wszystko w rozpoczynających się rozgrywkach zobaczymy sporo dobrze znanych twarzy, których historia sięga nawet występów polskiego Virtus.pro.

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym składem w azjatyckim RMR jest TYLOO pod przewodnictwem Hansela „BnTeT” Ferdinanda, który powrócił do gry na swojej rodzimej scenie, po dwuletniej przygodzie w Ameryce. Dwudziestosześcioletni zawodnik trzykrotnie występował na Majorze, za każdym razem w barwach TYLOO. W 2018 roku, gdy polski skład Virtus.pro rozegrał swojego ostatniego Majora w historii, Hansel poprowadził swoją drużynę do awansu do Fazy legend.

Pozostałymi uczestnikami azjatyckiego RMR są: Renegades, LookingForOrg oraz IHC Esports. Ta ostatnia organizacja może mówić najmniej i nie ma co się dziwić – wywodzi się z Mongolii i będzie to dla jej reprezentantów pierwszy LAN w tych barwach.

Azjatycki RMR rozegrany będzie w innym formacie niż pozostałe. Z powodu mniejszej liczby drużyn zdecydowano się na klasyczną drabinkę podwójnej eliminacji z meczami best-of-three. Dwie z czterech ekip pojawi się w Fazie Pretendentów na PGL Major Antwerp 2022. Harmonogram wygląda następująco:

  • 11:00 – China TYLOO vs Mongolia IHC Esports
  • 14:45 – Australia Renegades vs Australia LookingForOrg
  • 18:30 – mecz przegranych

Wszystkie mecze w ramach turniejów RMR można oglądać na kanale ESPORT NOW w serwisie twitch.