Startują pierwsze mecze eliminacyjne, dwie drużyny na wylocie - 3. dzień ESL One Cologne

20.08.2020 Michał Perkowski
@borodasltv | StarLadder

Tam gdzie tryumfują zwycięzcy, muszą być też przegrani. Już dziś pierwsze dwie drużyny zakończą swoją przygodę z turniejem ESL One Cologne.

Wczorajsze rozgrywki przyniosły nam sporo ciekawości. Jedną z nich może być kompletny blamaż reprezentantów Made in Brazil, którzy w pojedynku na G2 Esports zdobyli łącznie na dwóch mapach zaledwie sześć punktów. O nieudanym dniu może też mówić Markus „Kjaerbye” Kjærbye, wszak nie zachwycił on podczas swojego debiutu w FaZe Clan. Wprawdzie po zakończonym meczu na Heroic uplasował się na drugim miejscu w tabeli, to jego zespół całkowicie poległ i jutro będzie grać o utrzymanie się w zawodach.

Jednak dziś wracamy do zespołów, które zaprezentowały się na serwerze przedwczoraj. W pierwszym meczu zobaczymy Ninjas in Pyjamas oraz BIG. Niemcy dotychczas zachwycali formą, czego dowodem jest pierwsze miejsce w rankingu HLTV i to z maksymalną możliwą ilością punktów. Jednak turniej rozpoczęli od porażki ze Sprout, potencjalnie jedną z najsłabszych drużyn w całym zestawieniu. Z kolei Szwedzi mocno natrudzili się w pojedynku na OG, z którego ostatecznie wyszli na tarczy, nie z tarczą. W teorii BIG powinno zdominować Nindże, lecz jak pewnie wszyscy dobrze wiedzą, internetowy Counter-Strike jest nieprzewidywalny.

Później w szranki staną gracze Fnatic i Heretics. KRiMZ i spółka nie poradzili sobie z nowym składem Astralis, a Duńczycy udowodnili, że roszady kadrowe nie muszą osłabiać zespołu. Z kolei Heretics padło łupem swoich rodaków spod bandery Vitality. Oczywiście Szwedzi jako ósma najlepsza drużyna świata jest faworytem tej potyczki, lecz obecnie posiadają aż cztery przegrane mecze z rzędu. Warto jednak zaznaczyć, że dla Fnatic był to pierwszy mecz od ponad miesiąca, więc ich forma jest wielką niewiadomą.

Harmonogram:

  • 15:00 – Germany BIG vs Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 18:30 – Sweden Fnatic vs France Heretics

Wszystkie powyższe spotkania można oglądać na kanale ESL. Wybrane mecze transmitowane będą z polskim komentarzem na Polsat Games 2.

Inne tego autora