Otwarte kwalifikacje do wielkich turniejów to przede wszystkim ogromne emocje i trzymanie kciuków za polskie formacje. W tym przypadku tych znowu jest sporo, więc turniej eliminacyjny do IEM Summer 2021 zapowiada się ekscytująco.

Obecnie w erze turniejów online'owych nie mamy zbyt często okazji do oglądania zmagań podczas otwartych kwalifikacji. Drużyny zazwyczaj otrzymują zaproszenia do poszczególnych rozgrywek, a tradycyjna droga dostania się na najbardziej prestiżowe eventy nie jest już tak popularna. Na szczęście ESL kontynuuje tę tradycję i w przypadku IEM Summer również otworzyło bramkę do turnieju dla wszystkich chętnych. Ruszają otwarte kwalifikacje, które potrwają dwa dni.

Na liście uczestników znajduje się masa polskich drużyn. Te najważniejsze to Anonymo, Illuminar, MAD DOG'S PACT, Pompa Team, TPT,  x-kom AGO i Styl Dunów (w składzie byali, EXUS, phr, avis, Luz). Pod znakiem zapytania stoi występ iHG, bowiem „oczko” ma dzisiaj w planach inne rozgrywki, czyli Polską Ligę Esportową. Podobną sytuację mają PGE Turów, Izako Boars i AVEZ, więc tych drużyn raczej nie zobaczymy podczas kwalifikacji. Z turnieju eliminacyjnego wycofała się również Wisła All in! Games Kraków. Naszą uwagę skupiają również inne drużyny z Polakami na pokładzie. Mowa tutaj oczywiście o ENCE z dychą w swoich szeregach, czy MAD Lions z tudsoNem i kubenem.

Start kwalifikacji zaplanowano na godzinę 18:00, do 17:45 trwają zapisy pod tym linkiem. Do zamkniętego etapu (26-28 kwietnia) awansuje dwie najlepsze drużyny, reszta będzie musiała próbować swoich sił w drugiej turze kwalifikacji zaplanowanej na 19-20 kwietnia. Wyniki drużyn będzie można śledzić w drabince na stronie ESEA, a także pojawią się u nas na portalu w formie podsumowania.