Renegades pokonało Gambit Esports w trzeciej rundzie fazy grupowej StarSeries i-League Season 5. Trzecia przegrana z rzędu oznacza dla zwycięzców przedostatniego majora koniec przygody z turniejem.

Australia Renegades

2

Faza grupowa
StarSeries i-League Season 5
System szwajcarski
Bilans drużyn: 0-2

Cache
(4:11; 11:4) (13:10)

Overpass
(5:10; 0:6)

Mirage
(8:7; 8:7)

Kazakhstan Gambit Esports

1

Cache

Pierwsze dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez Renegades pistoletówki. Terroryści wykorzystali przewagę broni. Po czterech porażkach z rzędu, Gambit Esports zaczęło wracać do gry. Ekipa Mikhaila „Dosia” Stolyarov momentalnie doprowadziła do remisu, po czym objęła prowadzenie. Antyterroryści uszczelnili swoją defensywę. Renegades próbowało na różne sposoby. To, co australijska formacja ugrała na początku połowy, okazało się być wszystkim, z czym ekipa ta miała rozpocząć zmagania po zmianie stron. Gambit prowadziło 11:4. 

Renegaci rozpoczęli drugą połowę z przytupem. Wygrana runda pistoletowa otworzyła im drogę do powrotu na tej mapie. Australijczycy tryumfowali w pięciu kolejnych potyczkach. Niewiele zabrakło, a jedną serią doprowadziliby do remisu 11:11. W tym momencie, to jednak Gambit okazało się być górą. Kazachowie przeprowadzili dwa skuteczne ataki na obszar bombowy „A”, przez co ponownie „uciekli” oponentom z wynikiem. Końcówka pierwszej lokacji zapowiadała się na naprawdę bardzo zaciętą. Renegades znalazło sposób, by dalej stawić czoła oponentom i doprowadziło do remisu 13:13. Ta mapa nie mogła się po prostu, ot tak, zakończyć. Gambit doprowadziło do dogrywki!

Dogrywki nie zmienił praktycznie nic. Były tak bardzo wyrównane, że nie skończyło się po pierwszej, tylko dopiero po czwartej. Renegades wytrzymało tę mapę psychicznie i fizycznie. Australijska formacja pokonała Gambit 28:25!

Overpass

Gambit rozpoczęło wybraną przez siebie mapę od zwycięstwa. Grając po stronie atakujące, formacja ta wykorzystała przewagę broni oraz pierwszego fulla. Po pięciu przegranych starciach, Renegades zdołało obronić się przed oponentami. Australijczycy poszli za ciosem, jednak ich rywale szybko naprawili swoje błędy. Ekipa Dosi zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Renegaci próbowali robić wszystko, by rozpocząć drugą część tej mapy z jak najmniejszą stratą. Pięć punktów to wszystko, co zdołali osiągnąć.

Gambit Esports tryumfowało również w drugiej rundzie pistoletowej. Kazachowie mieli niebywałą okazję, by szybko doprowadzić do trzeciej mapy. Wygrywając pierwszego fulla, Gambit tylko potwierdziło, że nie bez powodu wybrało tę mapę. Renegades próbowało przedrzeć się przez defensywę przeciwników, jednak nie było w stanie. Gambit Esports szybko dokończyło Overpassa, zwyciężając 16:5.

Mirage

Wynik ostatniej mapy otworzyło Renegades. Rozpoczynając po stronie broniącej, Australijczycy poszli za ciosem. Nie udało im się jednak wygrać fulla, który przypadł na rundę trzecią. Gambit rozpoczęło całkiem dobrą serię wygranych, która trwała pięć rund. W tym momencie zaczęła się niezwykle zacięta walka o każdy punkt. Ostatecznie, na koniec połowy, zwycięsko z niej wyszło Renegades, które prowadziło 8:7.

Renegades po raz kolejny udowodniło, że potrafi rozgrywać rundy pistoletowe. Australijska formacja od razu rozpoczęła budowanie przewagi. Drużyna Noah „Nifty” Francis z rundy na rundę grała coraz lepiej, aż wyszła na prowadzenie 13:7. Po pięciu porażkach, Gambit zaczęło wracać do gry. Mało brakowało, a jedną serią Kazachowie doprowadziliby do remisu. Na to jednak musieli nieco poczekać. Przy wyniku 14:14 wiele wskazywało na to, że możemy być świadkami kolejnej w tym meczu dogrywki. Tak się jednak nie stało. Rzutem na taśmę, Renegades wygrało trzecią mapę 16:14.

Wszystkie informacje na temat turnieju StarSeries i-League Season 5 możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.