SK Gaming przybliżyło się do playoffów StarSeries i-League Season 5. Brazylijska formacja pokonała AVANGAR w meczu drugiej rundy fazy grupowej i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować dalej.

0

Na początku spotkanie ze znakomitej strony pokazał się Jake 'Stewie2K' Yip, który zdobył cztery fragi w pistoletówce Niespodziewanie, jego formacja nie potrafiła ponowić tego sukcesu i została przełamana przez rywala grającego force'a. Wydawało się, że AVANGAR bezproblemowo odskoczy na 3:1, lecz w rundzie nr 4 nadmierna agresja Kazachów pozwoliła Brazylijczykom odbić bombsite B. Spory błąd musiał podłamać terrorystów, ponieważ od tej chwili wyglądali oni o wiele słabiej i oddawali kolejne punkty. Dominacja SK Gaming została przerwana dopiero przy stanie 8:2, jednak wtedy zawodnicy atakujący także zostali zresetowani. FalleN i spółka wrócili na zwycięską ścieżkę i przed zmianą stron osiągnęli prowadzenie 11:4.

Druga pistoletówka wpadła na konto AVANGAR, a ponadto, tym razem zespół uniknął pomyłek, dzięki czemu zmniejszył stratę do czterech oczek. Pierwszy full był natomiast rewanżem w wykonaniu SK Gaming, które później zaczęło już przybliżać się do triumfu. Przed zapewnieniem sobie punktów mapowych, brazylijska drużyna oddała zaledwie jedno starcie. Zdołała tez wykorzystać pierwszą z siedmiu szans i zwyciężyła Inferno 16:8.

SK Gaming ponownie rozpoczęło mapę od wygrania pistoletówki. Moment później prowadzenie Brazylijczyków wzrosło do 3:0, a to dzięki wykorzystaniu lepszego wyposażenia. AVANGAR wzięło się do roboty od czasu pierwszego fulla. Dobre obrony przełożyły się na wyrównanie, lecz był to koniec passy Kazachów. Po chwili zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, a następnie inicjatywę przejęli terroryści. Dość szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:4. Końcówka także poszła po ich myśli i do przerwy Mirage'a prowadzili 10:5.

Po zmianie stron SK Gaming od razu przybliżyło się do upragnionego triumfu. Runda anty force również została zdobyta przez tę drużynę, lecz była bardzo wyrównana, co przekonało AVANGAR do kolejnych zakupów. Tym razem atak Kazachów okazał się udany, a ekonomia przeciwnika zniszczona. Przewaga w tym aspekcie pozwoliła im rozpocząć walkę o comeback, jednak potknęli się przy stanie 11:14. Od tego momentu SK spokojnie zapewniło sobie punkty meczowe, po czym wykorzystało pierwszą szansę i wygrało 16:11.

Wszystkie informacje na temat turnieju StarSeries i-League Season 5 możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.