Druga runda spotkań na StarSeries i-League Season 7 rozpoczęła się od zwycięstw TYLOO i Spirit. Poznaliśmy również pierwsze zespoły, które jutro będą walczyły o pozostanie w turnieju.

Azjatyckie derby pomiędzy TYLOO i Panda rozpoczęły się od całkowitej dominacji pierwszej z tych drużyn. BnTeT i spółka doskonale radzili sobie po stronie broniącej Inferno, a ich rywal miał ogromne problemy z przedarciem się przez linię obrony. Co więcej, kiedy udało mu się tego dokonać, był błyskawicznie przełamywany. Różnicę klas na serwerze pokazywał również rezultat, bowiem do przerwy na tablicy wyników widniało 13:2. Później TYLOO nie miało problemów z zakończeniem starcia i szybko zwyciężyło 16:2. Potyczka na Dust2 była już bardziej wyrównana, szczególnie w pierwszej połowie. Ekipa xccurate'a prowadziła wtedy tylko 8:7, lecz wyglądała świetnie w roli antyterrorystów, co dało jej wygraną 16:8.

Niesamowicie wyrównany mecz zagrały natomiast drużyny Spirit i paiN. Do rozstrzygnięcia dwóch z trzech map potrzebne były dogrywki. Najpierw Brazylijczycy sięgnęli po Inferno, gdzie po oddaniu inicjatywy w końcówce musieli również obronić punkt meczowy wroga. Zupełnie inny przebieg miało starcie na Mirage'u, ponieważ Rosjanie bardziej dominowali nad swoim przeciwnikiem, pozwalając mu ostatecznie na zdobycie dziewięciu oczek. Decydująca lokacja była za to pokazem solidnej gry w ataku, co może nieco dziwić, biorąc pod uwagę, że zawodnicy mierzyli się na Nuke'u. Tam Spirit wracało z wyniku 5:10 po pierwszej połowie, a w najważniejszych rundach obroniło trzy szanse oponenta na zakończenie spotkania. Następnie somedieyoung wraz z kolegami zwyciężyli po dwóch dogrywkach wynikiem 22:18.

  • China TYLOO 2:0 China Panda (Inferno 16:2, Dust2 16:8)
  • Brazil paiN 1:2 Russian Federation Spirit (Inferno 22:20, Mirage 9:16, Nuke 18:22)