Ninjas in Pyjamas i Natus Vincere mogą cieszyć się z pierwszych zwycięstw na StarSeries i-League Season 7. Spotkania pogorszyły natomiast sytuację North oraz BIG, które mają teraz bilans 0-2.

Po minimalnie przegranych derbach z fnatic, Ninjas in Pyjamas próbowało poprawić swoją sytuację w turnieju w pojedynku z North. Początek wyglądał obiecująco, ponieważ Szwedzi prezentowali skuteczną grę po stronie broniącej na Nuke'u. Trochę kłopotów przyszło za to po przerwie, a Duńczycy rzucili się do odrabiania strat. Na ich nieszczęście, najpierw potknęli się przy stanie 12:13, natomiast później nie obronili ostatniej z trzech rund mapowych rywala. Porażka zmotywowała ekipę cadiaNa, która na drugiej lokacji bardzo dobrze radziła sobie w ataku. NiP przebudziło się, kiedy na tablicy wyników widniało 1:8 i zbliżyło się do oponenta na odległość trzech punktów. Co więcej, f0rest i spółka uzyskali nawet minimalne prowadzenie 11:10. Decydujące potyczki padły jednak łupem North, które mogło cieszyć się z triumfu 16:12. Starcie na Mirage'u przez większość czasu było już kontrolowane przez Szwedów, a pomogła w tym znakomita dyspozycja drakena. Ostatecznie, po niewielkich problemach w końcówce, sięgnęli oni po zwycięstwo 16:12.

Spotkanie Natus Vincere z BIG rozpoczęło się od deklasacji na Mirage'u. Drużyna dowodzona przez Zeusa wyglądała znakomicie, a pierwszy punkt po stronie broniącej straciła dopiero w rundzie nr 12. Długo wyczekiwane zwycięstwo nie poprawiło jednak sytuacji Niemców. Co więcej, kiedy po przerwie wygrali oni pistoletówkę, od razu dali się przełamać. Koniec końców ich dorobek zatrzymał się na czterech oczkach. XANTARES wraz z kolegami o wiele lepiej wyglądali na Dust2, gdzie w pierwszej części mapy zdołali wygrać dziewięć potyczek. Na niewiele się to zdało, ponieważ Na`Vi prezentowało jeszcze lepszą grę w ataku i szybko przybliżało się do upragnionego zwycięstwa. Jak się okazało, s1mple i spółka stracili wtedy tylko dwie rundy, dzięki czemu triumfowali wynikiem 16:11.

  • Sweden Ninjas in Pyjamas 2:1 Denmark North (Nuke 16:14, Train 12:16, Mirage 16:12)
  • Ukraine Natus Vincere 2:0 Germany BIG (Mirage 16:4, Dust2 16:11)